Android 4.0 ICS i Google Nexus Prime


Google i Samsung zaprezentowały nowy smartfon Google Nexus Prime. Będzie on pierwszym telefonem z Androidem 4.0 o nazwie kodowej Ice Cream Sandwich.

Android 4.0 i Nexus Prime są o wiele lepsze od poprzedników…

Smartfon ma ekran 4,65″ o ogromnej rozdzielczości 720p (1280×720 px). Znajdują się w nim również dwa aparaty: tylni o rozdzielczości 8.0 Mpix oraz przedni 1,3 Mpix. Posiada dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,5GHz, dwurdzeniowe GPU PowerVR SGX543MP2. Zawiera także baterię o ogromnej pojemności 2050 mAH.

Ice Cream Sandwich ma być taki sam na wszystkich urządzeniach. Znajdzie się w nim także narzędzie służące do kontrolowania transferu danych. Będzie można ustawić powiadomienie o wyższym niż zakładanym transferze oraz zobaczyć dane na wykresie. W Androidzie 4.0 znajdzie się również funkcja Android Beam umożliwiająca dzielenie się danymi przez zwykłe stuknięcie o siebie dwóch urządzeń z Androidem 4.0. Nowa wersja systemu będzie zawierała także poprawione powiadomienia które będą dostępne także z poziomu zablokowanego ekranu.

Android 4.0 oraz Google Nexus Prime trafiły na rynek w listopadzie. Niestety nie wiadomo jeszcze kiedy pojawią się w Polsce.

Nexus Prime

 

Wczejszy wpis WOŚP - Play daje złoty numer i Motorole RAZR.
Następny wpis Xperia S zwycięzca nagrody Hot Stuff na targach CES 2012.

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *