Bitwa o reklamy w T-Mobile ! Czy portale zablokują treści???


 Chciałem was zapytać o jedno… Kto z was lubi napotykać się na straszną ilość reklam podczas przeglądania internetu? Hmm ?

Sieć komórkowa T-Mobile też stwierdziła fakt że reklamy tego typu strasznie denerwują zwłaszcza jeśli korzystamy z telefonu komórkowego…

Kiedy jednak operator sieci zaproponował zablokowanie usługi wyświetlania reklam rozpętała się ostra bitwa.

Wiadomo że serwisy internetowe które właśnie z tych denerwujących reklam się utrzymują prawda? I to właśnie one stracą na usłudze która dla klientów i użytkowników będzie bardzo korzystna i interesująca.

T-Mobile Blokowanie Reklam : 

Kilka dni temu na konferencji prasowej sieć T-Mobile ogłosiła, że ma gotowy system blokowania reklam na poziomie operatora.

Prezes Polskiej Telefonii Cyfrowej orzekł o rozpoczęciu testów tej nowej technologii. W testach ma brać kilka tysięcy użytkowników sieci T-Mobile.

Co ważne usługa obniży koszty z korzystania z internetu mobilnego o jakieś 20%

Już teraz wiadomo że klient będzie mieć wybór czy chce korzystać z normalnego internetu z reklamami czy też korzystać z usługi T-Mobile i być uwolnionym od denerwujących reklam.

Blokowanie będzie zupełnie za darmo , a sieć zamierza zrekompensować reklamodawcom duże straty w dość inny sposób, na przykład podpisując umowy z konkretnymi podmiotami, których banery wyświetlane będą niezależnie od blokady i wyboru klienta . Same portale internetowe, utrzymujące się w dużym stopniu właśnie z takich denerwujących reklam, zwłaszcza największe, jak ONET, Wirtualna Polska, Interia, o2 czy Gazeta.pl, mogą natomiast zażądać rekompensaty za straty, jakie poniosą w wyniku wprowadzenia tej usługi przez T-Mobile.

A jaki jest tego wszystkiego efekt? 

Bitwa trwa a jak wiadomo nowa sieć T-Mobile zapowiada i ogłasza , że nie zamierza wycofać się z testów usługi.

Trzeba jednak podkreślić  wiadomo że dopóki blokowanie nieprzyjemnych reklam jest na poziomie pojedynczego użytkownika, tragedii nie ma i nie będzie – tu jednak mówiono o zablokowaniu banerów przez całą sieć komórkową, jedną z największych w kraju pomijając Sieć Orange.  Znaczący spadek dochodów jest niestety pewny.

Wczejszy wpis Piąty konkurs na Forum GSMX!
Następny wpis Android-owe akcesorium dla ludzi aktywnych! O czym mowa?

1 Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *