Bluetooth 3.0


Jak wiadomo w Samsungu Wave, po raz pierwszy na świecie światło dzienne ujrzał, oprócz ekranu Super AMOLED i badaOS, Bluetooth 3.0. Czas więc opisać dla tych jeszcze nie świadomych co wnosi nowa generacja tej technologi.

Nie trudno się doyślić że na pewno będzie to zwiększenie prędkości przesyłania danych i zmniejszony pobór energii. Specyfikacja Bluetootha nosi nazwę Bluetooth 3.0 + High Speed (HS) w skrócie B 3.0 HS.

Czym tak w ogólę on jest ? A więc jest to znany nam standard 2.1 +EDR (który pozwalał nam wysyłać dane z prędkością 3Mb/s w drugiej generacji), a także jest to możliwość skorzystania z kanału technologii bezprzewodowej 802.11, jeżeli takie połączenie jest aktualnie dostępne.

Co dodatkowo? Technologia Unicast Connectionless Data dzięki której przesyłanie danych jest płynne i zużywa mniej energii odbiornika/nadajnika, również system Enhanced Power Control, który zapobiega przypadkowemu przerwaniu sygnału np.gdy schowamy nadajnik/odbiornik w keiszeni.

Samsung użył pierwszy tej tachnologii, czekajmy na kolejne firmy i więcej urządzeń z nowym Bluetooth’em co umożliwi nam kosmicznie szybkie przesyłanie danych do 24 Mb/s 🙂

Wczejszy wpis Orange Skarbonka
Następny wpis Szpiegujące aplikacje

2 komentarze

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *