Już wkrótce kupimy aplikacje nie posiadając konta bankowego?


Stało się! – Chciałoby się rzecz. Po ponad roku od zaprezentowania platformy bada oraz na miesiąc przed rocznicą zaprezentowania pierwszego smartfona z platformą bada, od dawna obiecywane SMS-owe płatności za aplikacje znajdujące się w Samsung Apps, stają się europejską rzeczywistością. No, może nie do końca, bowiem jak na razie jedynie niemiecką.

O pierwszych przesłankach ku temu, by nadzieja wielu się ziściła, informowałem już w ubiegłym roku, kiedy to pracownicy ukraińskiego oddziału Samsunga zapewniali, że na początku bieżącego pojawi się taka możliwość. Dzisiejszy dzień potwierdza ich słowa, bowiem Samsung w porozumieniu z pierwszym niemieckim – i wydaje mi się, że także europejskim – operatorem doszedł do porozumienia w sprawie płatności, obciążającej rachunek operatora, za aplikacje.

Szczęśliwcami, którzy otrzymali taką możliwość są wszyscy abonenci niemieckiej sieciTelefonica O2 – chociaż może nie do końca wszyscy, bowiem najprawdopodobniej są to jedynie osoby związane umową z operatorem, które muszą płacić comiesięczny abonament. Rozwiązanie to pozwala na szybszy, prostszy i co najważniejszebezpieczniejszy zakup aplikacji dostępnych w Samsung Apps.

Teraz pozostaje nam czekać aż taka możliwość zostanie wprowadzona do pozostałych europejskich krajów. Trzeba się jednak liczyć z tym, że na uwadze trzeba mieć także decyzję lokalnych operatorów komórkowych – bo przecież nie muszą się zgadzać na taką funkcjonalność. Wtedy jednak trzeba byłoby postawić sobie pytanie: „dlaczego?” Przecież jakieś zyski z takiej współpracy na pewno będą mieli.

Przedruk z : bada-os.info

Wczejszy wpis DOSBox na platformę bada już w marcu?
Następny wpis Kolejny smartphon z badaOS ?

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *