iPhone OS 4.0 – mamy doniesienia


Dzień, w którym Apple prawdopodobnie zaprezentuje czwartą wersję iPhone OS zbliża się wielkimi krokami. W internecie pojawiło się kilka plotek na jego temat. Boygeniusreport twierdzi, że otrzymał informacje dotyczące zmian, które mają być wprowadzone w tej wersji oprogramowania. Użytkownicy iPhone’a 2G mogą być zawiedzeni, gdyż iPhone OS 4.0 będzie rzekomo przeznaczony tylko dla generacji 3G i 3GS.

iPhone OS 4.0 ma obsługiwać multitasking, czyli możliwość uruchamiania kilku aplikacji w tle – funkcja, która miała wystąpić już w wersji 3.0. W systemie mają być również wprowadzone zmiany interfejsu użytkownika oraz grafiki. Ma to korzystnie wpływać na szybkość i łatwość nawigacji. Według informacji w OS 4.0 mają pojawić się nowe metody synchronizacji kontaktów i kalendarzy.

Złą wiadomością jest też fakt, że iPhone OS 4.0 może nie być obsługiwany przez iPoda touch, lub będzie dostępny tylko dla najnowszej jego generacji, co tłumaczone jest tym, że iPod touch może nie podołać wielozadaniowości systemu.

Źródło: iphoneblog.pl

Wczejszy wpis BlackBerry Presenter
Następny wpis HTC Bravo ujrzał światło dzienne!