Mapy Nokii dostępne na systemy Android, iOS i BlackBerry OS


Jak możemy przeczytać na portalu Telepolis, Nokia udostępniła swoje mapy dla systemów Android, iOs, a także BlackBerry.

Udostępniona aplikacja Nokia Maps opiera się na języku HTML 5 i możemy ją uruchomić w naszej przeglądarce internetowej. Dzięki temu z nawigacji Nokia Maps będą mogli korzystać właściciele telefonów z systemami konkurencyjnymi dla Nokii : Android 2.2/2.3, iOS 4.3+, a również (eksperymentalnie) BlackBerry OS 6+.

Nokia Maps w przeglądarce obsługuje wszystko to, co znaleźć można w dzisiejszych systemach nawigacyjnych, znajdziemy tam między innymi opcje wyboru trasy, wskazywanie drogi pieszej i samochodowej, podgląd trasy krok po kroku, bazę danych POI, możliwość wyboru widoku standardowego, satelitarnego i komunikacji miejskiej, podgląd ruchu drogowego w trybie live oraz możliwość dzielenia się informacjami o aktualnym położeniu. Jedynym minusem jest fakt, że zabrakło w niej nawigacji głosowej…

Aby skorzystać z map Nokii, wystarczy tylko wczytać w przeglądarce systemowej obsługiwanych systemów adres m.maps.nokia.com.

„Tonący brzytwy się chwyta”. Warto wspomnieć również o tym, że nie tak dawno Nokia oddała kanadyjskiemu Mosaid 2000 swoich patentów… Symbian podupadł, być może Windows Phone 7 poprawi pozycję Nokii.

Czy HTML’owa wersja nawigacji Nokii ma szansę się przebić w czasach, gdzie dominują takie nawigacje jak AutoMapa, TomTom, Garmin oraz Navigon, a za darmo dostępne mamy Google Maps?

Wczejszy wpis Podwójne doładowanie w T-Mobile
Następny wpis Nadchodzi nowy mobilny system !