Nadchodzi nowy mobilny system !


bada, Android, iOS, WP7, a teraz także kolejny system mobilny. Czy rynek nie jest już nasycony ? Widocznie nie, a przynajmniej uważa tak Intel i Samsung, którzy wyszli z inicjatywą stworzenia kolejnego systemu o nazwie Tizen.

Mobilny system MeeGo powstał w wyniku połączenia inicjatyw Nokii (Maemo) i Intela (Moblin) a teraz kończy swój żywot po 1,5 rocznym istnieniu.System szybko stracił zainteresowanie Nokii, która rozpoczęła współpracę z Microsoftem. Jedynym telefonem z tym systemem stała się Nokia N9, która debiutuje dopiero teraz. Żaden innyproducent nie był zainteresowany umieszczeniem MeeGo w swoich urządzeniach.Meego jest kolejną ofiarą wojny systemów, w której przegrał także webOS.

Tizen – system, który wykorzysta HTML5 i inne webowe standardy (m.in. WAC ) . Ma on być być przeznaczony dla urządzeń typu : smartfony, tablety, netbooki i telewizory ( typu SmartTV ).

Czy Samsung podjął odpowiednią decyzję, czy współpraca z Intelem który nie może nic zwojować na rynku systemów okaże się opłacalna ? Wszystko okazać się ma w pierwszych 2 kwartałach 2012 roku kiedy to mają zostać zaprezentowane pierwsze wersje systemu.

Nasuwa się pytanie czy Samsung porzuci swój własny system i poświęci się nowemu projektowi, a może to jest właśnie nazwa bady 3.0 ?

 

Pozostaje jedynie czekać.

 

Wczejszy wpis Mapy Nokii dostępne na systemy Android, iOS i BlackBerry OS
Następny wpis Były prezes Apple nie żyje