Sony Ericsson Xperia Arc HD w fazie testów.


Kolejne plotki o nowych modelach Sony Ericssona wciąż nie ustają. Ale to nic dziwnego w końcu Japońsko – Szwedzki koncern potrzebuje czegoś porządnego. 

Czy Xperia Arc HD to właśnie to czego potrzebują? W ciągu ostatniego roku nie został zaprezentowany prawdziwie high-endowy telefon Sony Ericssona, nad czym poważnie ubolewali fani tej słynnej i porządnej marki.

 

Na szczęście klientów, od kilku tygodni co jakiś czas pojawiają się nowe plotki lub też przecieki dotyczące urządzeń z wyposażeniem robiącym wrażenie.

 

Co ciekawe jednym z tych urządzeń jest Xperia Arc HD. Słychać już o nim było głośno w sierpniu kiedy znany był jako „Nozomi”, a od tego czasu pojawiły się jego zdjęcia, a nawet alternatywna nazwa „Cloud”.


 

 

Pewien anonimowy użytkownik chińskiego forum zamieścił fotografie przesłane najprawdopodobniej od znajomego, które przedstawiają nowy świeży i tajemniczy produkt Sony Ericssona. Z podanych informacji wynika, że telefon jest już w rękach profesjonalnych testerów w Hongkongu, którzy sprawdzają, jak radzi sobie w codziennym użytkowaniu. Przy okazji potwierdzono specyfikację: potężny dwurdzeniowy procesor 1,5 GHz, duży ekran o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 720 x 1280, 1 GB RAM-u, 32 GB pamięci wewnętrznej, bateria 1750 mAh oraz co ważne aparat 12 Mpix, prawdopodobnie z matrycą Exmor R.

Wiadomo że niestety telefon ma kanciaste kształty, odbiega więc od ostatniej stylistyki producenta. Bardziej niż pozostałe urządzenia z serii Xperia przypomina on starszy model, c920. Ciekawym elementem są nowo dodane diody pod przyciskami, prawdopodobnie obecne również będą na tylnej obudowie.

Smartfon ma zostać zaprezentowany już w styczniu 2012 roku na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas, podczas których ponad rok wcześniej premierę miał model arc. Jeśli spełni on w 100% pokładane w nim nadzieje ( co jest ważne ), a reszta zapowiadanych urządzeń również spodoba się konsumentom, Sony Ericsson wreszcie wróci do łask – oczywiście zakładając, że pozostali producenci nie przerzucą się na układy czterordzeniowe. Możliwe że Sony Ericsson znowu wskoczy na miejsce lidera w rankingach najlepszych telefonów na świecie. Czy jest to możliwe?

 

Wczejszy wpis Play żyje dzięki Orange!
Następny wpis Nagrody za nakrętki oraz darmowy drugi bilet w Multikinie.