Aktualizacja WP8 ucegla smartfony

Aktualizacja GDR2 dla Windows Phone 8 została wypuszczona w ubiegłym tygodniu. Na początek update dostały smartfony Samsunga i HTC.

Taka procedura uaktualniania systemów operacyjnych w smartfonach kolejnych marek to raczej standard. Twórcy oprogramowania w ten sposób mogą uniknąć masowych problemów, gdyż jeśli dana aktualizacja zawiera jakiś błąd i zostanie on zauważony, to cały proces w razie potrzeby można wstrzymać. Stosując taką metodę jednak twórcy wystawiają tych pierwszych użytkowników na pewne ryzyko, bo stają się oni swego rodzaju królikami doświadczalnymi.

Jak donosi WPCentral właśnie coś może być na rzeczy, jeśli chodzi o wspomnianą na początku aktualizację GDR2 dla Windowsa Phone 8. Niektórzy użytkownicy donoszą o poważnym problemie, który pojawia się po zainstalowaniu owej aktualizacji. Na razie wszystko wskazuje na to, że sprawa dotyczy tylko smartfonów firmy HTC - 8X. Problem polega na tym, że nieokreślona jeszcze część tych urządzeń zawiesza się, w trakcie odtwarzania muzyki.

Sprawa nie byłaby bardzo poważna gdyby w tej sytuacji można było zastosować standardową metodę "odwieszenia" smartfona, poprzez użycie kombinacji klawiszy "Włącznik" + "Głośność w dół" i wymuszenie tzw. "twardego resetu" lub po prostu poprzez wyjęcie akumulatora. W przypadku smartfona HTC 8X druga metoda odpada w przedbiegach, gdyż akumulatora z niego wyjąć się nie da. Użytkownicy obu modeli urządzeń już potwierdzili też, że całkowite "opróżnienie" akumulatora nie daje żadnych rezultatów, gdyż po rozładowaniu akumulatora nie da się ich uruchomić.

W przypadku tych pechowych posiadaczy smartfonów HTC, nowa aktualizacja systemu Windows Phone 8 zamieniła je w bezużyteczne "cegły". Jak dotąd nie znaleziono sposobu na odzyskanie ich sprawności.
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Ostatnie posty
Top