Aplikacja poprawiająca Twoją twarz

Pixtr to nowa aplikacja na iOS (wkrótce także na Androida), która sprawia, że ludzie na zdjęciach wyglądają piękniej niż w rzeczywistości. Wystarczy jedno kliknięcie, a system automatycznie pozbędzie się cieni pod oczami i nawet skoryguje kształt naszej twarzy...

Pixtr wykorzystuje oprogramowanie do rozpoznawania twarzy, a następnie skanuje zdjęcie w poszukiwaniu wszelkich niedoskonałości i automatycznie koryguje je biorąc pod uwagę płeć, kolor włosów i wiek. Aplikacja przycina brwi, odchudza nos i szczękę, wygładza całą skórę twarzy, oraz dokonuje poprawy kontrastu i nasycenia kolorów.
Aplikacja posiada aktualnie 100 tys. użytkowników, a w czterech App Store stała się numerem jeden (Izrael, Chorwacja, Wietnam i Macedonia). Zgadnijcie co jest przyczyną tak wielkiego sukcesu Pixtr?

Okazuje się, że duża część użytkowników wykorzystuje aplikację przed wysłaniem swoich zdjęć do Tinder - globalnej, randkowej sieci społecznościowej. Twórcy Pixtr otrzymują masę e-maili z prośbą o integracje z tą właśnie platformą. Dlaczego jednak akurat Tinder?

Bo mechanika tej aplikacji działa na zasadzie "hot or not". Użytkownicy przeglądają zdjęcia osób z danej lokalizacji i jeśli któraś z twarzy przypadnie im do gustu, mogą oddać na nią swój głos aprobaty... Nienaganny wygląd jest więc zatem kluczem do sukcesu.

http://www.chip.pl/ext_scr/blobimgs/2Ø13/07/full/yVQPWX04y1TvCTFlrQZR.jpeg
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Ostatnie posty
Top