Case Mate Tough na Galaxy S5 (900F)

Recenzja etui ochronnego do Samsunga Galaxy S5 od mojego ulubionego producenta tego typu produktów, czyli Case-Mate z serii Tought.

Do modelu 900F producent przygotował kilka wersji kolorystycznych:
oprócz standardowego czarnego znajdziemy również niebieski, granatowy (navy), fioletowy, biały, przezroczysty i różowy (flame red).

Jak zwykle dostajemy dobrej jakości dwuczęściowe etui które jest wykonane z kauczukowej wkładki amortyzującej i pokrywy z wzmacnianego plastiku abs.

Różnicą w stosunku do starszych wersji jest z pewnością wkładka amortyzująca - w starszych modelach, np. w coverze do Samsunga Galaxy S2 (i9100) była ona nieco bardziej elastyczna; wykonana z gumy przypominającej silikon. Dzięki temu gdy położyłem swojego S2 do góry nogami na pochyłym stoliku, czy desce rozdzielczej nie ślizgał się on po powierzchni.

Obecnie producent postawił na nieco sztywniejszą konstrukcję. Według mnie minusem jest to, że gumowa krawędź nie wystaje już tak bardzo na ekran es piątki, przez co przy umiejętnym upadki etui może się po prostu ześlizgnąć z naszego urządzenia.

Najważniejsze jednak, że obudowa etui jest na tyle gruba, że po jej założeniu aparat S5 nie "wystaje" już z urządzenia - dzięki temu tak łatwo nie porysujemy szybki aparatu. Nie wyobrażam sobie używania tego telefonu bez etui ochronnego, gdyż każde położenie telefonu zagrażałoby tej właśnie wystającej konstrukcji aparatu ;)

Kolejnym ciekawym urozmaiceniem są dodatkowe srebrne przyciski w etui - w starszych modelach (np. w etui do wspominanego wcześniej Galaxy S2) nie było takich ładnych, estetycznych przycisków - zamiast tego czarna, silikonowa elastyczna część covera pokrywała oryginalne przyciski urządzenia.

Oryginalne etui na stronie producenta (klik) kosztuje $30.00, w Polsce cena wacha się od 75-80zł. Tańsze produkty (~67 PLN) to etui w wersji Slim (nie Tought!), czyli część elastyczna + sztywna ramka chroniąca krawędzie zamiast pełnowymiarowe.

Poniżej przedstawiam kilka zdjęć mojego etui do galaxy S5 w moim ulubionym kolorze navy:

2015-02-26 16.34.45.jpg 2015-02-26 16.35.40.jpg 2015-02-26 16.36.46.jpg 2015-02-26 16.37.03.jpg
 
Ostatnio edytowany:
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Top