Czy można naprawić zbitą szybkę w telefonie typu smartfon, smartwatchu i innych urządzeniach?

Wiele osób kupując sobie nowoczesny telefon komórkowy w postaci smartfona czy iPhone, najbardziej cieszy się z posiadanych przez niego funkcji i tego w jaki sposób będą mogli je wykorzystać. Jednak po jakimś czasie użytkowania telefonu może okazać się, że sprzęt wymaga naprawy. W wyniku zwykłego upuszczenia telefonu uszkodzeniu najczęściej może ulec szybka w telefonie. Jak zatem naprawić tę usterkę i czy w ogóle można to zrobić?
Przeczytaj nasz artykuł dowiesz się:
  • zbita szyba w telefonie czy da się to naprawić?
  • gdzie szukać pomocy, kiedy nasz telefon wymaga naprawy?
zbita-szybka-w-telefonie.jpg


Jak się okazuje, zbita szybka w telefonie może okazać się nie lada kłopotem. Ciężko jest czasem znaleźć miejsce, w którym taka usterka zostanie usunięta. Co ciekawe wiele osób myśli, że taką zbitą szybkę w telefonie możemy wymienić w zwykłym punkcie usługowym, gdzie na przykład sprzedawane są różnego typu akcesoria lub na przykład działa punkt szklarski. Jednak zbita szyba w telefonie to specyficzny element wyposażenia sprzętu i należy szukać pomocy wykwalifikowanych punktach usługowych.

Zbita szyba w telefonie - co możemy z tym zrobić?


Wbrew pozorom zbita szyba w telefonie to dość częsta usterka, która zdarza się wielu użytkownikom nowoczesnych telefonów komórkowych. Nieostrożność, wypuszczenie telefonu z ręki, stuknięcie o kant stołu lub inny sposób gwałtowny ruch, a szybka w telefonie ulegnie rozbiciu lub uszkodzeniu. Co w takiej sytuacji zrobić?
Jak wiadomo, obecnie wyświetlacz jest najważniejszym elementem telefonu. Dzięki niemu jesteśmy w stanie go obsłużyć. Dlatego należy szukać fachowej pomocy w wykwalifikowanych punktach, gdzie taka szybka można zostać wymieniona. Z drugiej strony są takie modele telefonów, gdzie zbitej szybki w telefonie po prostu wymienić się nie da. Może się też okazać, że uszkodzony jest cały wyświetlacz i sama wymiana szkła nic nie da. Jednak najgorsze co możemy zrobić, to samodzielna próba zmieniania zbitej szybki telefonie.
Uszkodzony wyświetlacz to problem również w innych nowoczesnych urządzeniach. Wymiana szybki Apple Watch 6 to również często problem, gdyż smartwatche także łatwo uszkodzić podczas codziennego użytkowania.


Zbita szybka w telefonie czy wymiana dużo kosztuje?


Koszt wymiany zbitej szyby w telefonie zależy od tego, jaki typ smartfona czy iPhone mamy i tego, ile producent elementów do telefonów życzy sobie za takie akcesorium. Ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych (wymiana szybki iPhone 12 to już kosztowna sprawa). Jednak warto pamiętać o tym, że w części telefonów po prostu nie da się wymienić takiej szybki lub jeśli telefon jest stary, to koszt wymiany szybki jest zbyt duży, aby w ogóle coś takiego robić i lepiej jest zainwestować w nowy model. Jednak wymiana szybki w telefonie nie stanowi większego problemu, chyba że jest to taki model telefonu, w którym albo nie da się tego zrobić, albo po prostu jest to tak stary model, do którego nie ma już odpowiednich części zamiennych.
Wyświetlacz to nie jedyny szklany element w smartfonach. Czasami konieczna jest wymiana tylnej szybki iPhone 12 lub innych elementów dekoracyjnych. To również może być znaczny wydatek, dlatego warto dbać o nasze akcesoria.
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top