Czy Play będzie się bronić?

Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Kolejne miesiące mogą być gorące na polskim rynku telefonii komórkowej za sprawą czwartego operatora – sieci Play. Spółka P4 może otrzymać zastrzyk gotówki na dalsze zdobywanie rynku bądź ratowanie wskaźników finansowych.
Do końca stycznia 2Ø10 roku udziałowcy spółki P4, operatora komórkowej sieci Play , muszą podjąć decyzję o ewentualnym podwyższeniu kapitału spółki – dowiedział się dziennik “Parkiet”. Z nieoficjalnych informacji dziennika wynika, że udziałowcy przygotowują się do zainwestowania dodatkowych pieniędzy (do 300 mln euro) w sieć Play.

Dodatkowe pieniądze mogą pozwolić operatorowi, który znany jest z agresywnej walki o klienta, na dalsze zdobywanie rynku. Jeśli tak się stanie, zadowoleni mogą być konsumenci, którzy otrzymają tańsze usługi oraz telefony.
Anonimowi przedstawiciele operatorów w wypowiedziach dla “Parkietu” twierdzą, że gdy Play dodatkowe pieniądze przeznaczy na walkę z konkurencją, będzie mógł dalej psuć rynek. Mniej optymistyczni są analitycy, którzy przewidują, że podwyższenie kapitału ma pomóc spółce P4 w utrzymaniu wskaźników finansowych na potrzeby umów kredytowych.
Ostatnie zmiany w ofertach Play, głównie w mało dochodowym segmencie pre-paid, także nie są optymistyczne. W Play Fresh obniżono pakiety darmowych SMS za doładowanie, obniżono bonusy za przeniesienie numeru do Play Fresh, z kolei w ofercie Play Karta obniżono pakiet minut jaki klient otrzymuje za 9 zł. Ostatnio pojawiły się także niekorzystne informacje ze strony UKE, który chce co pół roku obniżać stawki MTR (stawki za połączenia do innych operatorów) dla Play.
Źródło: media2.pl, interia.pl
 
Play w ostatnim czasie zrobiło ogromny krok ku zdobywaniu klientów. Mają super oferty, lecz inne sieci podwyższyły cenę do Play. 300 mln euro to ogromna kwota, która by pozwoliła zdobyć rynek.
 
Play jest rewelacyjny, tylko że właśnie jest ten problem, że inne sieci podwyższają kwotę za połączenie do niego...
Hmm.. chyba nie byłoby problemu, jeśli byłaby jedna sieć, co?? ;)
 
Play jest rewelacyjny, tylko że właśnie jest ten problem, że inne sieci podwyższają kwotę za połączenie do niego...
Hmm.. chyba nie byłoby problemu, jeśli byłaby jedna sieć, co?? ;)
Gdyby w kraju była jedna sieć komórkowa, operator podniósłby szybko stawki do najdroższych w Europie, a nawet na całym świecie, także usługi byłyby znacznie droższe. Powód? Poczytaj sobie o konkurencji, bo gdy jest konkurent, zaczyna się walka o klienta i mamy coraz korzystniejsze oferty.
 
A no faktycznie... Zgadzam się ;)
Kiedyś o tym myślałam, ale jakoś wybiło mi się to z głowy.. ;]
 
Nie bardzo rozumiem z czym Play jest najlepszy. Rozpoczętą przez siebie wojnę cenową w pre-paidach już przegrali, kilka firm ceny ma już niższe, a większość je wyrównała (chyba tylko Sami swoi i Rydzyk mają drożej). Po za tym Play obniża wartości pakietów (smsy na start i minuty w pakietach). Pieniądze z wyższych cen do Play trafiają do kasy... Play, a wszystko przez MTR-y, a nie operatorów. To własnie wielka trójca narzeka, że Play wykorzystuje płynącą od nich kasę na prowadzenie agresywnej polityki cenowej poniżej kosztów.
 
Sam jestem "użyszkodniem" PLAY Abonament - jestem zadowolony, gdyby dodali też troszkę minut z pozaplay dołączonych do abonamentu, albo dodali do abonamentu te minuty wymienne na internet - jest mi bardzo potrzebny do sprawdzana e-maili z firmy, a co za tym idzie koszty duże wychodzą na mnie, a z komórki służbowej moge sobie chyba w snake'a pograć ...
Dziękujemy za odkop
 
Ostatnio edytowany przez moderatora:
Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top