Czyszczenie obudowy i wyświtlacza

Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Czyszczenie obudowy i wyświetlacza telefonu:
1.Polerowanie wyświetlacza
a)Przygotuj telefon do polerowania ekranu-taśmą przylepną zaklej obódowe wokół wyświetlacza, by nie zetrzeć z niej farby.
b)na wyświetlacz wciśnij z tubki niewielką ilość pasty do polerowania. Następnie szmatką, sprzedawaną razem z pastą, mocno poleruj zarysowania. Miejsca z głębokimi rysami mogą wymagać większej ilości pasty i dłuższego polerowania.
c) Gdy będziesz zadowolony z efektu, usuń pozostałości pasty czystą, miękką szmatką lub miękkim papierem. Następnie wyczyść wyświetlacz według wskazówek z części "Mycie".

2.Odkurzanie
a) Za pomocą sprężonego powietrza podmuchaj zakamarki i szczeliny w obudowie telefonu.
b) Jeśli telefon zawiera zamykane porty np. na karty pamięci, otwórz zaślepkę portu i dmuchaj do środka silnym strumieniem powietrza. Nie wkładaj końcówki opakowania ze sprężonym powietrzem do środka portu! Trzymaj ją w pewnej odległości. Aby sprawdzić, czy port jest wyczyszczony, wykorzystaj latarkę.
c) Zdejmij klapkę przykrywającą baterię (lub wyjmij baterię, jeśli jest częścią obudowy), a następnie wyjmij z port kartę sim. Odkurz klapkę i baterię, wnętrze obudowy telefonu, wraz z portem sim.
d) Jeśli telefon ma wymienną obudowę, zdejmij przedni panel i przedmuchaj powierzchnię telefonu oraz wewnętrzną część panelu.

3. Mycie
a) Po odkurzeniu telefonu możesz przystąpić do myci. Wymieszaj pół szklanki wody z odrobiną mydła do rąk. Zmocz w roztworze miętką szmatkę i wyciśnij nadmiar wody.
b) Mokrą szmatką wytrzyj powierzchnie obudowy telefonu i wyświetlacza. Jeśli telefon ma wymienną obudowę, wymyj ją także od wewnątrz. Ale nie myj telefonu pozbawionego obudowy!
c) Zwiń w kulkę niewielką ilość waty. Używając pęsety, zamaczając kulkę w wodzie z mydłem i odsącz nadmiar cieczy. Ostrożnie wymyj niedostępne dla szmatki zagłębienia w obudowie. Nie przyciskaj kulki zbyt mocno do obudowy, bo może zacząć wyciekać z niej woda. Nie myj portów kart pamięci czy ładowarki!
d)Zamocz w wodzie z mydłem patyczek hiegieniczy. Odsącz wode z jego końcówki i ostrożnie umyj obiektyw aparatu i jego okolice.
e) Odstaw telefon do wyschnięcia. Nie używaj suszarki, grzejnika ani źródeł ciepła, mogących odkształcić plastikową obudowe komórki.

4.Oliwienie
a) Na obudowę telefonu nałuż odrobinę oliwki. Następnie stopniowo rozcieraj ją po powierzchni obudowy czystą miękką szmatką. Uważaj, aby nie pobrudzić oliwką ekranu.
b) Naoliwiony telefon pozostaw do wyschnięcia. Potem możesz go przetrzeć suchą szmatką, aby usunąć resztki oliwki.
KONIEC!!!
Kod:
[list][center][logged][file][hide][/hide][/file][/logged][/center][/list]
 
Ostatnio edytowany przez moderatora:
Czyszczenie obudowy i wyświetlacza telefonu 2

Ta pasta i ściereczki to Displex
Dzięki tubce pasty polerskiej sprzedawanej w kąplecie ze specjalną ściereczką
-do kupienia na Allegro za 20 zł.
-usuniesz zarysowania z ekranu telefonu. jedna tubka pasty wystarczy na kilka, a nawet kilkanaście zabiegów polerowania wyświetlacza.


Osobiście Polecam!!!
 
Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Baikal Kącik porad 8 Odpowiedzi
Schoenberia SONY / Sony Ericsson 1 Odpowiedzi
K Samsung 1 Odpowiedzi
OLUS Nokia 10 Odpowiedzi
Top