Erę ma zastąpić T-Mobile Polska

Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
<center>
541b6cea85bf0bd6.gif
</center>
Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci komórkowych Era i Heyah zaprzecza, że do zmiany nazwy sieci Era dojdzie już w tym roku.

Od miesięcy trwa oczekiwanie na to, że należąca do PTC sieć komórkowa Era zmieni nazwę na T-Mobile Polska. Po wrześniowej zmianie władz PTC i informacji, że Deutsche Telekom kontroluje 97 proc. udziałów PTC, oczekiwania wzrosły. W tym tygodniu pojawiły się pogłoski, że do zmiany marki firmy dojdzie na początku grudnia, tak by świąteczna kampania reklamowa była prowadzono pod nowym logo - podała "Gazeta Prawna".

– Żadne decyzje jeszcze nie zapadły ani co do rebrandingu, ani tym bardziej co do konkretnych dat – mówi Zbigniew Lazar, rzecznik PTC.

– Zauważyliśmy, że gdy w badaniach prezentujemy klientom nasze produkty bez ujawniania logo, to wypadają lepiej niż, gdy odsłonimy markę – dodaje GP jeden z przedstawicieli PTC. – To uzasadnia szybką zmianę marki.

– Era zrobiła wstępny przegląd domów mediowych związany ze zmianą marki. Miała też ogłosić przetarg, ale tego do tej pory nie uczyniła – mówi przedstawiciel jednego z domów mediowych.

Przygotowania do zmiany marki PTC zaczęła już w 2004 roku. Plany skomplikował konflikt udziałowców spółki, który wybuchł w lutym 2005 roku i trwa do dziś.

– Rebranding zaszkodziłby PTC. Era przez lata była marką nr 1 na polskim rynku komórkowym. Dziś jej pozycja powinna zostać odbudowana, zamiast zamieniać ją na markę nr 4 w Europie. Tak czy inaczej próba zmiany marki byłaby działaniem bezprawnym, złamaniem szeregu postanowień sądów. Jeśli DT podejmie te działania, które bez wątpienia stoją w sprzeczności z najlepszym interesem PTC, to poczynimy zdecydowane kroki prawne, by go powstrzymać – mówi GP Philippe Houdouin, prezes Elektrim Telekomunikacja, spółki związanej z francuskim Vivendi, który walczy z Deutsche Telekom o kontrolę nad PTC.

źródło: WirtualneMedia.pl
 
Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Top