jak wyczyścić folię poliwęglanową

Czasami zdarza się, że po odklejeniu folii na część przylegającą do ekranu dostaną się drobinki kurzu, włos powoduje to powstanie w koło obiektu brzydkiego pęcherzyka powietrza najbardziej widać na czarnym ekranie. Sposobów google znajduje dziesiątki, najskuteczniejszym jednak jest taśma malarska (taka żółta papierowa).

1. Wyczyść ekran jeżeli nie masz tej ściereczki którą dostałeś do folii użyj szmatki do okularów, pokrowców do okularów (miękkie często dołączane do okularów sportowych, szmateczki również są często w zestawach)

2. Przylep duży kawałek taśmy do folii - przez całość, trochę palcem pomóż docisnąć, i 2 raz 2 połowę taśmy, chyba że folia nie jest duża,

3. jeszcze 1 spojrzenie na wyświetlacz, jeżeli jest ok to kleimy, folie mają wycięcia na aparat, i przycisk home (jeżeli mamy) więc nie ma szans się pomylić - zazwyczaj naklejanie zaczyna się od góry.

4. Jeżeli mamy pęcherzyki to już prawdopodobnie bez kurzu, włosów teraz wystarczy pomóc sobie szmatką i rozprowadzić je od środka na zewnątrz, lub użyć karty/dowodu/prawka (próbuj pod różnymi kontami trzymać - to ma znaczenie) jeżeli nie mamy już warstwy którą później się odkleja lepiej owinąć dowód szmatką którą czyściliśmy - mogą powstać rysy.
 
Dzięki za poranik. pomógł mi z moją brudną folią :D
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
H Akcesoria 3 Odpowiedzi
Top