Jaki tablet wybrać? Oto przegląd roku 2Ø18

Ile osób, tyle opinii o tabletach. Dla jednych jest to przeżytek, który już nie odbije się ponad szarzyznę. Dla drugich jest teoretycznie przydatny, ale odkąd smartfony są większe,
a laptopy mniejsze… Jeszcze inni uważają, że to doskonały pomysł, zwłaszcza dla dziecka lub funkcjonują z tabletami na co dzień w biurach czy na uczelniach. Często stosowane przez dziennikarzy, rzadziej oglądane na ulicy – jaka jest przyszłość tabletów i z jakich używać
w 2Ø18 roku?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie tabletu?


Czym powinniśmy się kierować przy wyborze nowego sprzętu? Oto kilka specyfikacji, na które powinniśmy szczególnie spoglądać, chcąc wybrać tablet najlepszy w swojej klasie:
  1. EKRAN - coraz częściej słychać głosy, że powinien być on kompromisem między komfortem a mobilnością. Optymalną wielkością będzie zatem przedział 9’’ – 11’’. Obok przekątnej liczy się także rozdzielczość. Najwyższą jakością mogą poszczycić się ledowe ekrany w przedziale 2200-2048 x 1500-1600 px. Dzięki temu możemy zachwycać się kolorystyką, wyrazistością oraz filmami w trybach HD czy 4K.
  2. PROCESOR – szybki i sprawny, wspomagany pamięcią RAM o i pojemności nie mniejszej niż 4 GB.
  3. PAMIĘĆ WEWNĘTRZNA – duża pamięć wewnętrzna ma znaczenie zwłaszcza w przypadku tabletów działających na systemie Android. Współczesnym minimum staje się 32 GB.
  4. SYSTEM – niezwykle istotną kwestią jest oprogramowanie. O ile Microsoft Windows stawia na kompatybilne urządzenia z klawiaturą i odczepianym ekranem z funkcją tabletu, o tyle większość samodzielnych sprzętów funkcjonuje na Androidzie, który oferuje zdecydowanie więcej w zakresie aplikacji oraz funkcjonalności samego sprzętu. Swoją, osobną politykę prowadzi Apple z systemem iOS. Ciekawą opcją, na razie mocno forsowaną jedynie przez sektor edukacyjny, są tablety Google działające na OS Chrome.

Najwyższa półka cenowa – 3000 zł +


Również i jakościowa. Wśród takich tabletów właściwie jedyną marką jest Apple. To tablety pracujące na samodzielnym systemie iOS. Ich najnowszym dzieckiem jest iPad Pro o przekątnej ekrany 10,5’’. Wysoka rozdzielczość (2224 x 1668 px) oraz funkcjonalna jasność w (600 nitów) zapewniają komfort działania. Tablet wyposażony został w sprawny procesor oraz zaawansowaną kamerę, która może nagrywać filmy w 4k. Pamięć masowa wynosi 64 GB.
ipadpro-2-1500x874.png

Dobry i nie tak drogi – 2000 zł +


Koreański gigant, który nieustannie stara się rywalizować z Apple, mowa o Samsungu, w swoim najnowszym produkcie (Samsung Galaxy Tab S3 9.7) zastosował ekran AMOLED o rozdzielczości 2048 x 1536 px. Przekątna jest mniejsza niż w przypadku iPada – wynosi 9,7’’. Zaletą tego modelu jest pojemna bateria (6000 mAh), która ma wystarczać na 12 godzin pracy oraz zestaw stereofoniczny. 4 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej powinno wystarczyć, ale na kolana nie rzuca.
Tab%20S3_with%20White%20Book%20Cover.pngTab-S3-PRICE.png


Tańszy, ale dobry wciąż – 1000 zł +

Trzecia, najniższa półka cenowa to zdecydowanie tablety Lenovo oraz Huawei. Mowa tu między innymi o Lenovo Yoga Tab 3 plus. To doskonała rozdzielczość ekranu (2560 x 1600 px) o przekątnej 10,1’’, zaskakująco duża bateria (9300 mAh) oraz 32 gb pamięci. To także stereofoniczne głośniki JBL. Jego największą wadą jest procesor – Qualcomm Snapdragon 652.
lenovo-yoga-tablet-3-plus-hero.pngg_-_-x-_-_-_x20161206132402_0.png02_Yoga_Tab3_Plus_Tilt_mode.0.png
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top