Jesteś w Orange? Sprawdź rachunek!

Orange pozwala dopisać abonament Spotify do rachunku telefonicznego, jak się okazuje nie tylko do własnego. Luka na stronie operatora pozwalała na korzystanie ze Spotify za darmo (a dokładniej za pieniądze innego klienta Orange). Wystarcyzło, że ktoś wszedł na stronę spotify.orange.pl i wpisał numer telefonu innej osoby. Teoretycznie nie powinno się stać nic groźnego, bo kod aktywacyjny Spotify Premium otrzymywał właściciel podanego numeru.
Tylko teoretycznie, gdyż luka na stronie Orange powodowała, że kod aktywujący był wysyłany również do przeglądarki w formie odpowiedzi XHR, co w praktyce oznaczało, że kod SMS był widoczny również dla kogoś, kto nie miał dostępu to telefonu na którego zamówiona została usługa. Wszystko wyświetlało się w przeglądarce, więc spostrzegawcze osoby (tzw. cyberprzestępcy) mogły dzięki temu słuchać muzyki na Spotify (która normalnie kosztuje 19,90 miesięcznie) całkowicie za darmo.

spot.png


Aktualnie nie ma już możliwości włączenia usługi na cudzy koszt. Po tekście opublikowanym przez Niebezpiecznik operator Orange natychmiast wyeliminował błąd ze swojej strony. Pozostaje więc pytanie: co, jeśli na czyimś rachunku pojawi się usługa Spotify Premium, mimo iż jej nie aktywowaliśmy? Orange zapewnia, że "sprawy ewentualnych reklamacji będą rozpatrywać indywidualnie". Jeśli dostaliście wiadomość SMS z kodem do aktywacji Spotify w Orange jak najszybciej skontaktujcie się z operatorem, w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.


źródło: Niebezpiecznik, o2.pl, next.gazeta.pl
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Top