Koniec z komórkami Motoroli

Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Motorola porzuci komórki?

Czy jeden z czołowych producentów telefonów komórkowych wycofa się z rozwijającego się rynku? Zarząd firmy zastanawia się nad nową strategią związaną z komórkami.

Pretekstem do rozpoczęcia rozważań na temat obecności Motoroli na rynku producentów telefonów komórkowych stał się raport finansowy za czwarty kwartał 2007 roku. Zysk firmy spadł aż o 84%, co pociągnęło w dół kurs akcji na nowojorskiej giełdzie. Na samych aparatach firma straciła 1,2 miliarda dolarów - informuje Rzeczpospolita.

W ostatnim kwartale ubiegłego roku nabywców znalazło 40 milionów telefonów z logo Motoroli. W całym roku przysporzyło to firmie 19 miliardów dolarów przychodów. Kwota ta jednak była o 1/3 niższa niż w roku 2006. Sprzedaż telefonów w ciągu zaledwie roku spadła o 20%, mimo że cały rynek dalej rośnie. Motorola spadła na trzecie miejsce wśród producentów telefonów - dała się wyprzedzić koreańskiemu Samsungowi, podczas gdy Nokia dalej utrzymuje się na szczycie podium.

Zarząd firmy ogłosił, że pracuje nad dostosowaniem swojej struktury do wymagań rynku oraz potrzeb wewnętrznych. Pod uwagę brane jest wydzielenie tej części Motoroli, która zajmuje się niedochodową produkcją telefonów komórkowych. Oficjalnie po to, by móc lepiej się rozwijać i efektywniej spełniać oczekiwania klientów oraz akcjonariuszy.

Nie brakuje jednak głosów sugerujących, że Motorola będzie chciała się pozbyć tej części, która przynosi straty. Stąd chce ją usamodzielnić, by negatywnie nie wpływała na wynik finansowy, jednocześnie szuka inwestora, który byłby zainteresowany przejęciem nowej firmy.

Nie wiadomo jeszcze, jakie ostatecznie decyzje podejmie zarząd Motoroli i czy dojdzie do jakiejkolwiek transakcji. Nie wspomniano także o żadnych terminach, informacji można się zatem spodziewać w każdej chwili.

źródło: beta.di.com.pl/news/18925,1,Motorola_porzuci_komorki.html
 
Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top