Koniec z rapidshare?

Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Sąd w DĂźsseldorfie nakazał firmie Sharehoster wprowadzenie takich zmian w serwisie, które uniemożliwią za jego pomocą nielegalną wymianę plików. Jeśli wyrok się uprawomocni, w praktyce oznaczać to będzie koniec działalności Rapidshare - przynajmniej w jego dotychczasowej formie.
Niemiecki operator umożliwia w ramach swej witryny nieodpłatne, anonimowe przetrzymywanie dowolnych plików o rozmiarze maks. 100 MB (bądź 300 w przypadku internautów z Niemiec).

Nie jest tajemnicą, że usługi tego typu serwisów służą w głównej mierze do udostępniania materiałów objętych prawami autorskimi - nie tylko pomiędzy prywatnymi użytkownikami, ale również w ramach specjalnie przygotowanych w tym celu stron internetowych.

Do takiego wniosku doszedł też sąd, który sprawę rozpatrywał na wniosek niemieckiej organizacji GEMA, reprezentującej przemysł fonograficzny. Sharehoster musi wprowadzić mechanizmy, które uniemożliwią wysyłanie na serwer nieautoryzowanych kopii utworów muzycznych.

Od wyroku sądu Rapidshare może się jeszcze odwołać, co też z pewnością uczyni. Nie wiadomo bowiem, jak w praktyce miałoby wyglądać zastosowanie się do postanowienia sądu, bez zmiany dotychczasowych zasad działania serwisu.

Konieczność sprawdzania przez Rapidshare każdego wysyłanego pliku pod względem jego legalności przekreśla w istocie ideę niekontrolowanego udostępniania przestrzeni w Sieci.

cba.pl - news
 
niechodzi skad wziolem (pod postem napisane jest skad) ale to koniec dla naszych gier :/ trzeba miec inny server wiec wrzucajcie na speedyshare bo niewiadomo ile bedziemy mieli te pliki
# 3x up
http://cba.pl/news/1201708715/
 
e tam, trzeba być pozytywnej myśli :P będzie dobrze, rapidshare jest chyba serwisem, z którego można najszybciej ściągać pliki (porównując transfer rapida z innymi, zawsze rapid u mnie jest najlepszy). Jeśli by się doczepili do rapida, to musieli by też do całej reszty serwisów tego typu, a to jest bez sensu..

[ Dodano: Sob 02 Lut, ☡008 13:37 ]
thepiratebay też mieli zamknąć i już kilka lat co jakiś czas niby "zamykają"..
 
Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top