książki autorstwa Clive'a Cusslera

jak łatwo się domyśleć utworzyłem ten temat dla tych, którzy nie odnajdują się w fantastyce i wolą przygody rzeczywistych postaci, które nie ułatwiają sobie życia kawałkiem patyka zwanego różdżką. takowe przygody i zagadki oferują książki wyżej wymienionego autora, którego dzieła są przeznaczone raczej dla młodzieży, chociaż i starsi znajdą coś dla siebie.

jakie są Wasze ulubione dzieła, bohaterowie, a może pamiętacie jakieś sytuacje, które szczególnie zapadły Wam w pamięć?
 
Przeczytałem pare książek tego autora i uważam, że pisze w dość przyjemny sposób. Książki są dość lekki w sam raz na jeden, dwa wieczory. Mają jednak jedną wadę: są do siebie bardzo podobe, przez co ciężko zapamiętać jakieś konkretne przygody głównych bochaterów na dłużej. a ekranizacja jego książki była koszmarna.
 
Ja tam jestem fanem Dirka i Ala, przeczytałem niemal wszystkie książki z nimi.
Najbardziej mi się w nich podoba wstęp opowiadający o jakimś wydarzeniu z przeszłości które później łączy się z akcją, np kiedy Dirk i Al w Saharze zbudowali "naziemny żaglowiec" z części rozbitego samolotu, którego historia została opisana w prologu.
Fajnie też opisuje szczegóły techniczne urządzeń i pojazdów.
Nieco mniej mi podeszły książki których współautorami są Paul Kemprecos, Craig Dirgo oraz Jack DuBrul, ale też mogą być. No ekranizacja nie była za dobra, ale tak już z tymi ekranizacjami jest.
 
Jeśli mogę się wypowiedzieć to nie przypadły mi do gustu książki tego autora :) Ale wiele osób na pewno je lubi :)
 
Także nie odnalazłem się w twórczości Cusslera. Nie wiem, może za bardzo przyzwyczaiłem się do tego magicznego patyka. :D
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top