Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
LABORATORY 3D
FPP z prawdziwego zdarzenia
Za grę Laboratory 3D odpowiedzialna jest firma Netsoftware, podobnie jak za wcześniejszą grę Bunker 3D. O Labolatory można śmiało powiedzieć, że jest kontynuacją bardzo dobrej Bunker 3D. Niestety ta była ciut przy krótka i to była jej największa wada. Opisywana gra jest drugą częścią trylogii. Trzecią będzie Castle 3D.
Laboratory 3D jest grą FPP osadzoną w klimatach II wojny światowej. Akcja dzieje się w tytuowym Laboratorium (w Bunker 3D w bunkrze, aby na końcu zabić samego Hitlera), gdzie przeprowadza się doświadczenia na ludziach. Wyjście z bunkra (I część trylogii) prowadzi właśnie przez to laboratorium. No cóż wiadomo po co tam jesteśmy, będziemy pacyfikować żołnierzy III rzeszy w dosyć perfidny sposób i oczywiście mamy zakończyć czasy świetności tytuowego laboratorium.
Narzędzia do pacyfikacji
Od samego początku mamy do dyspozycji cztery śmiercionośne bronie, czyli: dwa pistolety (po jednym w każdej ręce), karabin maszynowy, prawdziwy "kulomiot" al`a DOOM i rewelacyją wyrzutnię rakiet. Pistolety są dobre do precyzyjnych, nawet dalekich strzałówt, karabin przydaje się kiedy mamy na karku wielu przeciwników, tak samo z doomowskim "kulomiotem", który rozszarpuje wszystko co blisko nas, wyrzutnia rakiet to już sama przyjemność...
Tak, wygląda to to ładnie
Grafika w stosunku do Bubker 3D się nie zmieniła, ale nadal tak jak w tamtej grze jest po prostu rewelacyjna. Kilka razy zdarzyło mi się, że zatrzymywałem się żeby przyjżeć się symbolom III rzeszy czy mapom stojącym w niektórych pomieszczeniach, bardzo dobrze zadbano o szczegóły i zrobiono to naprawdę ładnie i z polotem. Sczegółów jest już więcej niż w poprzedniczce. Fajnie wygląda choćby odblask wody na ścianie w jednym z początkowych poziomów. Poza tym mamy takie szczególy jak woda kapiąca z sufitu, pękające lampy, które przestają świecić po strzelaninie, krew, która zostaje na ścianach po naszych przeciwnikach, pękające szyby przy których wybuchł np. zbiornik z paliwem i wiele innych smaczków. Animacja i sama gra są bardzo płynne co powoduje uczucie komfortu :P .
Kto przeciwko nam?
W grze mamy kilka rodzajów wrogów (żołnierze różnego stopnia, od czego zależy ich żywotność, świetnie prezentują się żołnierze z miotaczami ognia, na dole ekranu pokazuje się ogień jeżeli zostaliśmy potraktowani z miotacza) jak też cywili (maszynista w pociągu, ludzie jako jednostki doświadczalne, urzędnicy, lekarze... których też możemy likwidować)
Nutka w mroku
Muzyka. Wiadomo midi... Ale jak buduje klimat! Po prostu miód! Dobrze grać ze słuchawkami na uszach. W całej grze usłyszymy około dziewięć utworów bardzo dobrze pasujących do psychodelicznego klimatu gry.
Wybieg...
Poziomy są duże i dobrze zaprojektowane. Jest sporo różnych wybuchających zbiorników, dzięki którym szybko możemy zlikwidować wroga lub wrogów. Dużo skrzyń i innych elementów tego typu za którymi możemy się chować lub polować w ten sposób na wroga. Oczywiście znajdźki w postaci amunicji i apteczek.
Trochę negatywów
Sporym minusem jest brak możliwości sejwowania w dowolnym momencie, trzeba przejść cały poziom żeby gra zapamiętała stan gry. Z czasem akcja jakby trochę zwalnia. Przydałaby się mapa.
I na koniec...
Na początku gra może wydawać się trudna i nieco nudnawa ale po chwili wciąga jak trąba powietrzna. W mojej skromnej ocenie gra jest lepsza od pecetowego wolfensteina (oczywiście pierwszego :wink: ) i jak najbardziej godna uwagi, a już obowiązkowa dla fanów strzelanek. Prawdziwy hit. Gorąco polecam!
PS
Niestety jedyna wersja gry jaką znalazłem jest w języku rosyjskim, ale można to przeboleć, gdyż poza menu nie odczuwamy już tego dyskomfortu.

Plusy:
Grafika!
Muzyka
Miodność
Psychodeliczny klimat

Minusy:
Z czasem jakby akcja zwalnia
Brak mapy, czasem naprawdę można się pogubić
Lekko tempawi przeciwnicy
Przymało znajdźków (tylko amunicja i apteczki)
Krótka. Tylko 10 poziomów... (9 + krótki filmik o Castle 3D)

Grafika: 9/10
Dźwięk: 9/10
Klimat: 8/10

Gra: Laboratory 3D
Produkcja: Netsoftware
Platforma: Java
Grane na telefonie: Sony ericsson K770i
Ocena: 8,5/10Trailer gry Laboratory 3D:
http://pl.youtube.com/watch?v=w48g_0I-b6k

Trailer gry Bunker 3D:
http://pl.youtube.com/watch?v=wSchYh8aMAs
 
Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
P Darmowe gry Java 240x320 1 Odpowiedzi
Top