Lepszy kontakt z GOPR dzięki Plusowi

Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Ratownicy wałbrzysko-kłodzkiej grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wzbogacili się o nowy i niezwykle pożyteczny sprzęt. To system do odbioru i rejestracji rozmów z telefonu alarmowego GOPR 601 100 300.
Urządzenie składa się z dwóch komputerów oraz monitora i zostało zainstalowane w wałbrzyskiej siedzibie GOPR przy ul. Poznańskiej.
- Dotychczas wszystkie osoby potrzebujące pomocy na naszym terenie musiały telefonować pod numer stacjonarny naszej stacji lub 985 - wyjaśnia Mariusz Rzepecki, zastępca naczelnika wałbrzysko - kłodzkiej grupy GOPR. - Jeśli ktoś telefonował pod nasz numer alarmowy, łączyło go z ratownikami karkonoskiej grupy GOPR. Dopiero od nich dostawaliśmy sygnał o potrzebie udzielenia pomocy - tłumaczy Rzepecki.
Istotną funkcją urządzenia jest nie tylko możliwość identyfikacji numeru osoby telefonującej, ale również nagrywanie rozmowy, bezpośrednio po podniesieniu słuchawki. Funkcja ta jest przydatna w trakcie prowadzenia akcji ratunkowej oraz jako dowód dla policji lub prokuratury, na przykład przy fałszywych alarmach.
- Urządzenie jest prezentem od firmy Plus - tłumaczy Mariusz Rzepecki. - Operator sieci komórkowej jest jednym z głównych sponsorów górskiego pogotowia.


Źródło:Telix
 
Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top