Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure - gra

Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure to tytuł łączący w sobie charakterystyczne elementy kilku gatunków: przygodowej gry akcji, bijatyki, a także skradanki (produkcji typu „stealth”). Całość sygnowana jest imieniem i nazwiskiem Marca Ecko - projektanta i artysty, który stoi m.in. za szeregiem popularnych obecnie wśród młodych ludzi marek odzieżowych. Ów jegomość stworzył zarówno koncepcję gry, jak i przygotował jej scenariusz, a także bardzo mocno angażował się w proces tworzenia programu.

Akcja opisywanej pozycji osadzona jest w alternatywnej rzeczywistości, w mieście o nazwie New Radius, gdzie graffiti zostało całkowicie zakazane, a artyści malujący podobne dzieła trafiają do więzienia. Graczom przypada rola niejakiego Trane'a - początkującego grafficiarza, który posiada siłę, umiejętności i wolę walki, żeby stać najlepszym twórcą w swoim fachu. Droga do osiągnięcia tego celu nie jest jednak usłana różami. Podczas rozgrywki osobom siedzącym przed komputerami przyjdzie walczyć z innymi pretendentami do tytułu „najlepszego”, jak również ze skorumpowanym burmistrzem miasta oraz ekipą Civil Conduct Keepers (CCK), zajmującą się usuwaniem graffiti z ulic. Fabuła Marc Ecko's Getting Up: Contents Under Pressure stara się odpowiedzieć na pytanie: „co by się stało, gdyby graffiti mogło zmienić świat?”. Uliczne malowidła stają się symbolem wyraźnego sprzeciwu przeciwko wprowadzonemu w New Radius zakazowi i ostatecznie prowadzą do wybuchu rebelii, na której czele staje Trane, skierowanej przeciwko rządzącym tyranom.

Twórcy oddali tutaj do przejścia 20 rozbudowanych poziomów, które rozgrywają się w 11 zróżnicowanych, miejskich środowiskach. Podczas zmagań, gracze mogą praktycznie dowolnie ozdabiać swoje otoczenie poprzez namalowanie graffiti. W tym celu przydaje się specjalny system intuicji Trane'a, który pozwala mu zlokalizować kluczowe miejsca do pozostawienia po sobie malowidła. W sumie, dostępnych jest ponad 50 tagów (graffiti), za których przygotowanie odpowiadają znani artyści z całego świata (Cope 2, FUTURA, OBEY: Shepard Fairey, Seen, Smith i T-kid - występują oni również jako postacie w grze). Tagi można podzielić na kilka rodzajów (malowane „z ręki”, a więc za pomocą samych farb oraz malowane „z szablonów”, czyli poprzez przykładanie do ściany wcześniej wykonanego wzoru i pokrycie wolnych obszarów farbą, a także tworzone przy użyciu pędzla oraz farby akrylowej). Oczywiście nie wszystkie graffiti możemy tworzyć w grze od samego początku. Trane stopniowo rozwija swoje umiejętności i uczy się malowania coraz to lepszych obrazów. W czasie rozgrywki niejednokrotnie przyjdzie graczom zmierzyć się z rozmaitymi przeciwnikami. System walki rozwiązano bardzo przyzwoicie. Rywali możemy uderzać szeregiem ciosów (noga, ręka), a także stosować kilka chwytów czy rzutów.

Co o niej sądzicie? Moim zdaniem jest spoko. Jak ktoś chcę to wyśle linki do ściągnięcia na PM!

pzdr.
 
ta gierka to trochę śmiechawa.. Typowa gra dla dzieciaków, którzy chcą być najlepszymi writerami i od razu chcą robić nie wiadomo jakie super oldschoolowe prace. Ktoś chciał być super elo i na tym zarobić.. Malowanie to umiejętność nie dla wszystkich.. Gra dla lamusów, po to żeby spadła ilość malowanych ścian tudzież pociągów, żeby nie musieli kasy tracić na puchy. Od razu jeszcze żeby kupili lepszą kartę graficzną, więcej pamięci itd.. Nie trzeba się skradać itp, wszystkich można wytłuc, nudne to jest.. Jak dla mnie gierka do bani.
 
No, w sumie to masz rację CNK, bo w realu to jak wyskoczysz na 4 kolesi(albo na policje) i zaczniesz ich nawalać to po Tobie...ale jednak można się trochę pobawić :blant:
 
Montana to rozreklamowala :-x ale to gra jest nie realna :P
ale fajnie ze gry powstaja w tym kierunku :-x
 
A to jest zajebiaszcza gra. Mam ją obecnie na kompie. blitz, Jest także na kompa jak i na PlayStation 2. Miłego grania życzę :)
 
grałem i twierdze ze to jedna z najlepszych gier w jakie grałem
 
Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top