Michael Jones - Wojna totalna. Armia Czerwona od klęski do zwycięstwa (2Ø13) za darmo - 2024

Michael Jones - Wojna totalna. Armia Czerwona od klęski do zwycięstwa (2Ø13)exsite24-opis-publikacji.png
Od operacji „Barbarossa” po wielką bitwę pancerną na Łuku Kurskim, od Stalingradu po Berlin – brytyjski historyk opowiada o wydarzeniach rozgrywających się na najkrwawszym froncie II wojny światowej.
22 czerwca 1941 roku cztery miliony żołnierzy stacjonujących wzdłuż linii przebiegającej od litewskiego wybrzeża Bałtyku po Rumunię runęły na wschód. III Rzesza rozpoczęła realizację planu „Barbarossa”. Dla obywateli Związku Sowieckiego, niezależnie od narodowości, wyznania oraz jawnych i skrywanych poglądów politycznych, wybuchła Wielka Wojna Ojczyźniana. Front wschodni miał stać się największym i najkrwawszym frontem II wojny światowej.
„Wojna totalna” brytyjskiego historyka Michaela Jonesa jest książką, od której trudno się oderwać. Huk wystrzałów, bohaterstwo żołnierzy, cierpienia cywilów i wstrząsające akty szaleństwa wojennej zawieruchy, jakiej nie znała ludzkość. Niewiele tu wojny widzianej z perspektywy Berlina i Kremla, igraszki wodzów i generałów. Niemal całą książkę wypełnia wojna widziana z bliska i będąca, jak zawsze, dramatem szeregowców i cywilów. Porywająca narracja w dużej mierze oparta jest na relacjach weteranów oraz pamiętnikach Rosjan i listach, jakie pisali do bliskich. Jones opisuje okrucieństwa krasnoarmiejców, ale też ich bohaterstwo, zwłaszcza w najtrudniejszych momentach ofensywy niemieckiej.
Na początku lat 90. z centrów polskich miast zaczęły znikać pomniki żołnierzy Armii Czerwonej. Przyczyny są oczywiste i zrozumiałe, ale skoro Polska jest niepodległym krajem od niemal 25 lat, może warto przez moment spojrzeć inaczej na działania wojsk sowieckich podczas II wojny światowej. Właśnie takie – wolne od historycznych zaszłości – spojrzenie proponuje brytyjski historyk.
exsite24-dane-techniczne.png
historia
Premiera: 2Ø13


Format plików: PDF, MOBI, EPUB, AZW3
Archwium: RAR
Rozmiar: 20.7MB
exsite24-linki-do-pobrania.png
Kod:
https://wplik.com/vektrjrugpnm/Jones_Michael_-_Wojna_totalna_Armia_Czerwona_od_klęski_do_zwycięstwa_[EBOOK_PL].rar.html
https://wrzucaj.pl/8d718e05bc5dd4cd/Jones_Michael_-_Wojna_totalna_Armia_Czerwona_od_klęski_do_zwycięstwa_[EBOOK_PL].rar
https://katfile.com/m4ubwxh0cr66/Jones_Michael_-_Wojna_totalna_Armia_Czerwona_od_klęski_do_zwycięstwa_[EBOOK_PL].rar.html
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top