Na co zwracać uwagę przy wyborze telefonu z Androidem?

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem właściwego telefonu, poniżej przedstawię kilka głównych czynników, jakie wpływają na komfort z użytkowania smartfona, głównie z systemem Android.

Na początek warto zastanowić się do czego w ogóle potrzebny nam jest telefon/smartfon. Wbrew pozorom, nie wszyscy w obecnych czasach używają telefonu do dzwonienia ;)

Zastanów się ile aplikacji dodatkowo zainstalujesz na telefonie, ile apek będziesz mieć włączonych w tle, a pozwoli Ci to na dokładniejsze sprecyzowanie odpowiedzi na pytanie: "jaki telefon Cię zadowoli?"

Aplikacje uruchamiane w tle to między innymi:
  • Facebook
  • Instagram
  • Messenger
  • WhatzApp
  • Dropbox
  • Slack
  • AdAway
itp. inne aplikacje "chmurowe" oraz komunikatory. To tylko kilka nazw przykładowych, aplikacji które działają w tle jest o wiele więcej.Specyfikacja techniczna smartfona wraz z opisem do czego się nadaje:

- 1 GB RAM, 8 GB wbudowanej pamięci - niezbędne minimum tylko do podstawowych funkcji;

- 2 GB RAM, 16 GB wbudowanej pamięci - dla osób, które oczekują od telefonu czegoś więcej niż funkcja dzwonienia/SMS i sprawdzania wiadomości e-mail oraz Facebooka.
Jeśli korzystać będziemy z odchudzonego systemu/customowego ROMu to jest to barzo spoko specyfikacja. Jeśli system jest oryginalny i chodzi w nim sporo badziewia w tle to może nam zabraknąć wolnego RAMu;

- 3 GB RAM, 32 GB wbudowanej pamięci - sprzęt dla bardziej wymagających;

- 4 GB RAM i więcej, 64 GB i więcej pamięci wbudowanej - wybór dla prawdziwych maniaków i nerdów :) Przy takiej specyfikacji spokojnie możemy korzystać ze stockowego (oryginalnego) systemu, nie martwiąc się o aplikacje odpalone w tle.


Dodatkowo bateria powinna mieć przynajmniej 3000 mAh, system Android aktualnie minimum w wersji 5.0.

Jeśli zależy Wam na wymagających grach należy zwrócić uwagę na wyświetlacz (i jego rozdzielczość), a także na procesor i grafikę - nie powinny być starsza niż z ubiegłego roku.
 
Ostatnio edytowany przez moderatora:
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Top