Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Witam.
Mam pytanie: czy jest możliwe zmienienie nazwy operatora na "pulpicie" telefonu?

Chodzi mi o to że mam Heyah a wyświetla mi Erę i trochę mnie to denerwuje... Da się to jakoś zmienić ?

Za pomoc stawiam piwo ;)
Thx


........................................................................................................................................................................
Miałem puste logo operatora na starym tele, ale chce, żeby pokazywało mi tylko napis Heyah :-P
Ewentualnie to z obrazkiem. Wiesz może skąd można ściągnąć coś fajnego ? :-)
 
Możesz sobie wgrać logo operatora puste (nic nie zobaczysz) lub z obrazkiem :D
 
do nokii wgrywałem zawsze Oxygenem, lub Mobib Media Browserem :P
 
Możesz sobie wgrać logo operatora puste (nic nie zobaczysz) lub z obrazkiem :D
Wiesz skąd można ściągnąć to z obrazkiem ? Tylko jakieś fajne :P (najlepiej z logo Heyah :D )
 
A znasz jakiś program do tego ? Można sobie np w Photoshop'ie coś zrobić i później wrzucić na tela ?
 
1. Co to jest ?

Logo operatora to po prostu mały rysuneczek wyświetlany zamiast nazwy konkretnej (Ty ją wybierasz) sieci komórkowej, gdy telefon znajduje się w jej zasięgu (np. zamiast 'Era GSM' na ekraniku może się pojawić znaczek znany z reklam, 'Witaj Mareczku', 'Kocham Cię' czy coś innego...).

2. Czy mój telefon może je wyświetlać ?

Loga operatora obsługują nowsze Nokie - większość modeli serii 5110 (np. 5110 i 5130), 6100 (6110, 6130 i 6150), 8800 (8810), 9100 (9110) i 3200 (3210). Przy czym jedna ciekawostka: czasami obsługa log zależy od wersji oprogramowania w telefonie (tzn. jeżeli jest ono nowe, są one obsługiwane) - przykładowo w Nokii 6190 musi być ono w wersji co najmniej 5.83. Logo jest zapisywane w ich pamięci (jednorazowo mieści ona tylko jeden taki rysunek o rozmiarach 72x14 pikseli). Po jego wgraniu telefon może niestety nie wyświetlać wszystkich informacji (np. może nie mieścić na ekranie się długie cellinfo i nazwa profilu).

Taką możliwością dysponują obecnie także niektóre Motorole i Siemensy (niemniej jednak nie mam dodatkowych informacji na ten temat).

Starsze Nokie (np. 2110, 3110) albo telefony innych firm NIE MAJĄ jej (chociaż tutaj mogę się mylić).

Czy więc posiadacze innych telefonów nie mogą zmienić wyświetlanej nazwy sieci ? Nie, jest to oczywiście możliwe np. w większości Siemensów (patrz opis dla Siemensa S4), w Nokiach (niezbędne jest odpowiednie oprogramowanie serwisowe i kabel do podłączenia telefonu) i Motorolach (wymagany jest m.in. emulator karty SIM)...

3. Co potrzeba do stworzenia loga ?

Możesz do tego użyć właściwie dowolnego programu graficznego - dostępne obecnie programy do wysyłania log pozwalają importować obrazki (o rozmiarach 72x14 pikseli i w 2 kolorach) w praktycznie każdym popularnym formacie (GIF, BMP, JPG) albo ze Schowka systemowego (w Windows)...

Co więcej, część z nich ma wbudowany edytor z różnymi przydatnymi narzędziami - po szczegóły odsyłam do ich porównania...4. Gdzie w Internecie można znaleźć gotowe loga ?

* http://www.fkn.pl/logo/operatora/index.html (bezapelacyjnie najlepsza strona poświęcona logom operatora - część Fan Klubie Nokii)
* http://www.kessler-design.com/wireless/ (strona domowa Operator-Logo Uploader Thomasa Kesslera z logami operatorów z całego świata)
* http://www.worldonlinee.com/mkaren (#1 NOKIA WEB z logami grup (głównie) i operatora (raczej zagraniczne sieci))
* http://www.kolumbus.fi/valonen/logonet/english_index.html (LogoNet z logami grup (głównie) i operatora (raczej zagraniczne sieci))
* http://lukasco.ssk.pl/ (strona Lukasa)
* http://www.xs4all.nl/~beebee/logos.html (głównie loga zagranicznych sieci)
* http://www.vc.pl/phoenix/logo/logo_nokia.htm
* http://friko.onet.pl/wa/marekba/rami_p.htm
(strona Marka)

Loga te w większości się niestety powtarzają (jeżeli jednak nie znajdziesz którejś strony, będziesz mógł(mogła) je pobrać z następnej)...

Przeglądanie gotowych log możesz sobie ułatwić używając programu Logo Express.

Możesz użyć programu z www.gsmbox.pl

Przeglądarkę znajdziesz również tutaj (wymaga bibliotek Visual Basic 6.0). Niestety, wersja niezarejestrowana jednorazowo pozwala obejrzeć ok. 20 log (później trzeba zrestarować program).

Programy te są dostępne na serwerze FTP Fan Klubu Nokii.

5. W jaki sposób można przesłać logo do telefonu ?

Najprostsza metoda polega na skorzystaniu z (dostępnego w niektórych modelach) złącza podczerwieni - należy przybliżyć telefon do złącza podczerwieni w komputerze, włączyć odbiornik w telefonie (np. Menu 10 w Nokii 6110) i wgrać logo odpowiednim programem: Logo Manager, Logo Express lub Group-Logo Uploader Johna Changa.

Jeżeli w swoim telefonie/komputerze nie masz takiego złącza, równie dobrze możesz wgrać logo bezpośrednio do pamięci telefonu przez kabel:

* FBUS - loga wgrywa Logo Express albo Logo Manager, możliwe jest to także z gnokii (wszystkie do Nokii 6100, dwa ostatnie również do Nokii 5100)
* DLR-3 - pozwala na to Logo Manager
* MBUS - potrzebujesz do tego komercyjnego programu serwisowego WinTesla i programiku NolBin. PRAGNĘ JEDNAK Z GÓRY UPRZEDZIĆ, IŻ ICH UŻYCIE MOŻE SPOWODOWAĆ USZKODZENIE SŁUCHAWKI I GO RACZEJ NIE POLECAM.... Z kablami takimi działa również wspomniany Logo Manager.

Oba powyższe rozwiązania są bardzo wygodne, gdyż przesłanie loga jest bezpłatne. Ich wadą jest niestety to, iż dostępne aktualnie oprogramowanie do komputera nie potrafi porozumieć się ze wszystkimi słuchawkami: firma Nokia ciągle bowiem zmienia protokoły transmisji...albo możliwości i funkcji ich oprogramowania.

Co więc zrobić, gdy masz właśnie taką "nietypową" słuchawkę ? Należy wykorzystać fakt, iż loga operatora mogą być przesyłane jako specjalnie zakodowane SMSy (i każda Nokia, która obsługuje loga, potrafi je odbierać w tej postaci)... Dlatego też wpierw musisz sprawdzić, czy opisane w pytaniu 6 oprogramowanie potrafi pracować z Twoim telefonem. Jeżeli nie, musisz znaleźć inną słuchawkę (taty, babci, wujka, itp...), która działa z którymś z tych programów (np. Nokię 6110), podłączyć ją do komputera (przez złącze podczerwieni albo kabel) i logo wysłać tym razem jako SMSa (pod numer włożonej do Twojego telefonu karty SIM oczywiście). Z kolei, gdy odpowiedź jest twierdząca, po podłączeniu swojej słuchawki wysyłasz z komputera loga pod jej numer. I już...

Oprócz takiej prostej funkcji (wysyłanie loga jako SMS przez dołączony do komputera telefon), większość z tych programów pozwala również na zapisanie loga na karcie SIM (po odłączeniu od komputera będziesz mógł(mogła) je wysyłać komu chcesz bezprośrednio z menu telefonu - wszak jest to SMS).

Ale w tym momencie (gdy ktoś/Ty wysyłasz logo w postaci SMSa) najczęściej pojawia się pewien haczyk: by czyjś/Twój telefon go zinterpretował właśnie jako logo, SMSC (Centrum SMS), które go wysłało, musi być odpowiednio przystosowane do jego przesłania... Inaczej będzie to "zwykły" SMS. Co wtedy ? Trzeba zmienić użyte SMSC... Jeżeli poszukiwania skończą się fiaskiem, należy wtedy np. poszukać kogoś z aktywacją z innej sieci, kto pozwoli nam wysłać owego upragnionego SMSa (jego SMSC musi obsługiwać loga i umieć przesyłać SMSy do Twojej sieci) - tak sobie obecnie najczęściej radzą posiadacze Ery GSM (proszą ;-) o to użytkowników Plus GSM)... Przy czym wtedy ten ktoś musi wysłać logo z telefonu, który obsługuje loga (czyli którejś z wymienionych na górze Nokii). Może też włożyć swoją kartę do Twojego telefonu (o ile nie masz simlocka) i wysłać logo pod jego numer telefonu (chodzi o to, żeby wysłany SMS "wrócił" pod numer karty SIM, która znajduje się w Twoim telefonie)...

Jeżeli korzystasz z sieci Idea, będziesz mógł(mogła) otrzymać pewne gotowe loga z bramki działającej dzięki Fan Klubowi Nokii (odnośnik do jej opisu i listy przesyłanych log znajdziesz na stronie http://www.fkn.pl/logo/operatora/index.html). Należy pamiętać, iż bramka ta sama ustawia sieć, w której logo będzie wyświetlane (czyli Ideę).

Jeżeli nie możesz wysyłać ze swojego telefonu SMSów, użyj programu Smart Messaging Agent, który przy pomocy modemu łączy się z SMSC dostępnym pod normalnym numerem telefonu (jak modem) i wysyła przez niego logo... Należy się tutaj przygotować na trochę większe koszty: opłatę międzynarodową TPSA (polskie SMSC nie obsługują połączeń dial-up, więc trzeba dzwonić za granicę).

I na koniec jeszcze inna możliwość: czasami wgranie loga (czyli faktycznie wysłanie SMSa z nim) oferują różni ludzie na listach dyskusyjnych związanych z tematyką GSM/stronach WWW. Tylko, że cena w ten sposób otrzymanego loga może być astronomicznie wysoka w stosunku do kosztów jego wysłania (nawet 10, 20 zł !). Ale jeśli chcesz, zajrzyj np. na stronę http://www.waw.pdi.net/~pawelk/nokia-logo/ albo http://www.vc.pl/phoenix/logo/logo_nokia.htm. Czasami jest to także oferowane przez różne firmy, gdy wykupisz u nich inną usługę związaną z telefonem (patrz np. http://www.datex.pl/).

Czasami jest to oferowane za darmo (?): http://www.bydgostia.org.pl/logo/.

Natomiast stronę http://www.apic.com.sg wymienię raczej jako ciekawostkę - po zarejestrowaniu można z niej wysłać bezpłatnie 3 loga... No i oczywiście musi być możliwe (tzn. nie zablokowane przez operatorów) wysyłanie SMSów z sieci Singapore Mobile One (M1-SG, 525-03) do Twojej (według mojej informacji nie działa to więc dla numerów Ery GSM rozpoczynających się od 606)... Można również skorzystać ze strony http://www.sms2me.com/.

6. Przegląd dostępnych programów do edycji/wysyłania log


Jeżeli chciał(a)byś odwiedzić stronę domową któregoś z tych programów, kliknij na linku dostępnym w tabelce. Najnowsze wersje większości/wszystkich z nich są też dostępne na serwerze FTP Fan Klubu Nokii. Odnośniki do opisów części z nich znajdziesz na stronie http://www.fkn.pl/logo/operatora/index.html.

Użytkownicy Windows CE i Nokii 6xxx powinni zajrzeć na stronę projektu Light Sabre, gdzie tworzone są różne programy do takich konfiguracji sprzętowych (być może jest już tam dostępny program do wysyłania log)...

Jeżeli masz Psiona, być może zainteresuje Cię oferta ze strony http://www.sgsoftware.co.uk/index.html.7. Dlaczego nie mogę zainstalować programów Thomasa Kesslera (pokazuje się 'Runtime error') ?

Nie masz w systemie bibliotek od Visual Basica 5.0 (musisz szukać pliku MSVBVM50.EXE). Znajdziesz go np. na CD magazynu Enter albo w wyszukiwarkach plików (np. http://www.plikoskop.pl).8. Dlaczego nie mogę zainstalować programu Logo Express (błąd rejestracji bibliotek) ?

W moim przypadku były to pliki "SSubTmr.dll", "VbalTbar.ocx" i "cPopMenu.ocx". Przyczyn może być kilka:

* używany jest Windows 95, który ma ograniczenia dotyczące wielkości poszczególnych kluczy Rejestru (został osiągnięty limit). Rozwiązaniem jest użycie programów w rodzaju Microsoft RegClean (które usuwają niepotrzebne klucze Rejestru i w ten sposób tworzą miejsce dla tych, które chce stworzyć instalator Logo Express).
* niewłaściwie zostały zainstalowane biblioteki run-time Visual Basic 5.0 i 6.0 (należy instalować je z pliku MSVBVM50.EXE i MSVBVM50.EXE, która kopiują potrzebne pliki w odpowiednie miejsca, jak również zapisują informacje o ich obecności w Rejestrze systemu). Znajdziesz je np. na CD magazynu Enter albo w wyszukiwarkach plików (np. http://www.plikoskop.pl).

Jeżeli już dokonasz właściwych działań w systemie, możesz zarejestrować ręcznie te biblioteki (uruchamiasz program "regsvr32.exe" i podajesz mu jako parametr nazwę biblioteki do zarejestrowania - operację powtarzasz oczywiście dla każdej biblioteki oddzielnie !).

A tak w ogóle, jeżeli już robisz porządki w systemie, to radzę zainstalować także run-time wszystkich wersji Visual Basic i Microsoft DirectX (np. w wersji 6.1). Nie zaszkodzi je mieć (są wymagane przez bardzo dużo programów, a ich brak owocuje czasami bardzo dziwnymi komunikatami o błędach - np. u mnie (druga przyczyna) "regsvr32.exe" pokazywał błąd "0x8000ffff")...9. Jak skonfigurować programy ?

* Operator-Logo Uploader Thomasa Kesslera

o w menu głównym wybierasz Edit, Options
o ustawienia w otwartym oknie Options:

+ jeżeli połączyłeś(aś) telefon z komputerem kablem:

# w zakładce 'Serial Port' wybierasz numer portu, pod którym w systemie są zainstalowane modemy 'Nokia GSM Data' i 'Nokia GSM Voice' (w Nokii 8810 numer portu podczerwieni w Microsoft IR-Monitor)
# w zakładce 'SMS' wpisujesz numer odpowiedniego centrum wiadomości (SMS Centrum - SMSC):

* posiadacze Idei pracowicie wstukują +48501200777
* użytkownicy Plusa podają +48601000310
* skazani na Erę :) muszą pożyczyć od kogoś kartę Plusa - nie znam bowiem numeru centrum, z którego mogą skorzystać :(

+ jeżeli masz port podczerwieni w komputerze, w zakładce 'IR Port' podajesz jego numer
+ w zakładce 'Advanced' podajesz, czy program ma korzystać m.in. z książki telefonicznej w telefonie czy na karcie SIM
* Logo 6110

o w menu głównym wybierasz Kieli, English (program będzie używał języka angielskiego)
o w oknie głównym podajesz numer portu, pod którym w systemie są zainstalowane modemy 'Nokia GSM Data' i 'Nokia GSM Voice'

* LogoManager: program konfiguruje się sam, ustawienia możesz zmienić później, gdy z menu "Tools" wybierzesz "Options...":

o podajesz port, pod którym jest fizycznie podpięty kabel ("COM port")
o podajesz, gdzie pod którym portem jest dostępne złącze podczerwieni ("IR port")
o wybierasz operatora swojej sieci komórkowej (w niej będą wyświetlane wysyłane loga) - przycisk "Network chooser..."
o oraz język, w którym będą wyświetlane komunikaty programu (polski jest dostępny po doinstalowaniu "Language Pack" z pliku lm_pack.zip) - przycisk "Language..."

* Smart Messaging Agent:

o w oknie głównym wskazujesz operatora Twojej sieci (np. "Poland - ERA GSM") i w "Mobile Number"podajesz numer Twojego telefonu (w formacie "00 48 xxx xxx xxx",a nie "+48 xxx xxx xxx" !)
o w menu "Options" wybierasz jako SMSC "Denmark - TeleDenmark Mobil" albo operatora z Norwegii (według informacji z grup dyskusyjnych te SMSC są na pewno niezablokowane dla polskich sieci) oraz modem, który ma być użyty (połączenie poprzez telefon komórkowy może być droższe i niemożliwe, gdy nie masz wykupionego abonamentu na przesyłanie danych)

* Logo Express: program konfiguruje się sam, ustawienia możesz zmienić później, gdy z menu "Tools" wybierzesz "Options...":

o w "Port" podajesz port, pod którym jest podpięty kabel (fizycznie)
o zaznaczasz, czy logo ma być zapisywane w "Skrzynce nadawczej" ("Outbox") czy "Skrzynce odbiorczej" ("Inbox")
o wpisujesz numer SMSC (patrz uwagi powyżej dla Operator-Logo Uploader Thomasa Kesslera)

W głównym oknie możesz wybrać operatora sieci (w której będą wyświetlane wysyłane loga)10. Przesyłanie log przy użyciu konkretnych programów

Opisy dla Operator-Logo Uploader Thomasa Kesslera:

* jeżeli masz port podczerwieni (dotyczy tylko Nokii 6110, 6130 i 6150 !):

1. musisz włączyć port podczerwieni w telefonie
2. wyłączasz w Panelu Sterowania (Control Panel) Microsoft IR-Monitor oraz zamykasz program Nokia Cellular Data Suite
3. uruchamiasz program Operator-Logo Uploader
4. wczytujesz z dysku grafikę z logiem
5. jeżeli jest to konieczne, wybierasz operatora
6. w menu głównym wybierasz File, IR-Upload
7. jeżeli transfer się zatrzyma przy 30% lub później, musisz przybliżyć telefon bliżej złącza podczerwieni w komputerze, spróbować przeczyścić pokrywkę złącza i powtórzyć całą operację wysyłania jeszcze raz.

* jeżeli używasz kabla (albo masz Nokię 8810):

1. przy Nokii 8810:

o włączasz w telefonie port podczerwieni
o włączasz w Panelu Sterowania (Control Panel) Microsoft IR-Monitor

2. uruchamiasz program Operator-Logo Uploader
3. wczytujesz z dysku grafikę z logiem
4. z menu głównego wybierasz File, Send
5. w otwartym oknie w drugim polu podajesz numer telefonu (oczywiście swojego)
6. musimy się pogodzić z tym, że zapłacimy za wysłanie 1 SMSa
7. naciskasz przycisk Send
8. jeżeli coś nie było zrobione poprawnie (np. zły numer SMSC), wyświetli się komunikat o błędzie (o ile masz włączony w telefonie monitor sieci i w nim Menu 10-65, tam później znajdziesz numer tego błędu)

Posiadacze kabla mogą sobie również zapisać logo na karcie SIM lub w pamięci telefonu (ta ostatnia możliwość nie dotyczy m.in. Nokii 5110 i 5130 !) i rozsyłać, do kogo chcą. Aby to zrobić, należy:

1. uruchomić program Operator-Logo Uploader
2. wczytać z dysku grafikę z logiem
3. w menu głównym wybrać File, Store
4. jeżeli zaznaczymy 'Write entry to phonebook' w otwartym oknie Store, zapiszemy je w pamięci wiadomości SMS telefonu
5. nacisnąć przycisk Store

Jeżeli masz program Nokia Cellular Data Suite 2.0, musisz go bezpłatnie uaktualnić do wersji 2.0a (w przeciwnym razie Operator-Logo Uploader będzie się zatrzymywać przy operacji zapisywania przy 55%).

Logo powinno się pojawić w 'Skrzynce odbiorczej' ('Inbox') jako SMS o treści 'Nie można pokazać' ('Message cannot be displayed here'). Można je teraz przesyłać, ile razy i komu chcemy:

* jeżeli odbiorca ma telefon nie odczytujący log operatora lub centrum SMS było błędne, dostanie on 'zwykłą' wiadomość SMS
* jeżeli użyliśmy właściwego centrum SMS i odbiorca ma któryś z wymienionych na samej górze telefonów, odczyta je poprawnie (tzn. jako logo)

Opis dla Logo 6110:

1. wczytujesz z dysku grafikę w formacie (File, Open) .i61 albo wklejasz grafikę ze schowka (Edit, Paste) - jeżeli jest ona za duża, wklejony zostanie jej prawy, górny róg.
2. wybierasz operatora (jeżeli nie ma go na liście, wybierz MCC+MNC)
3. jeżeli wybrałeś(aś) MCC+MNC, musisz wpisać odpowiednie wartości dla operatora (dla operatorów polskich: Plus - 260 i 01, Era - 260 i 02, Idea - 260 i 03; dla innych sieci możesz znaleźć te wartości tutaj)
4. naciskasz przycisk Send
5. logo powinno się pojawić w 'Skrzynce nadawczej' ('Outbox') telefonu jak SMS o niemożliwej do pokazania treści
6. dalsze postępowanie zostało opisane wyżej (tzn. możesz np. wysłać komuś (sobie ?) to logo)

Opis dla Logo Manager:

1. wczytujesz z dysku grafikę z logiem (File, Open)
2. w menu View wybierasz Operator Logo
3. wybierasz File, Upload image to phone

Opis dla Smart Messaging Agent:

1. wczytujesz grafikę z logiem (File, Open)
2. z menu File wybierasz Send

Opis dla Logo Express:

1. wczytujesz grafikę z logiem (np. File, Open)
2. z menu Logo wybierasz, czy:

1. logo ma być zapisane na karcie SIM (Save to SIM)
2. przesłane bezpośrednio do telefonu - tylko Nokia 6xxx (Save to phone)
3. wysłane SMSem (Send as SMS)11. Dlaczego nie mogę go po prostu przesłać kablem (we wszystkich modelach) ?

Specyfikacja Smart Messagingu (techniki pozwalającej na przesyłanie log) przewiduje, iż loga mogą być przesyłane TYLKO jako wiadomości SMS.

Programy pozwalające wgrywać loga po kablu albo przez złącze podczerwieni wykorzystują natomiast różne nieudokumentowane funkcje dostępne w modelach/wersjach oprogramowania telefonów.12. Czy mogę je wysłać przez Internet albo modem ?

Loga możesz wysyłać ze strony http://www.apic.com.sg (3 razy bezpłatnie po zarejestrowaniu się), natomiast bramki email2sms i www2sms operatorów tego nie potrafią (nie są do tego przystosowane - technicznie jest to oczywiście możliwe) i nic na to nie poradzisz (należałoby zmieniać nagłówek wysyłanego SMSa - tymczasem jest on ustawiony na stałe).

Przez modem przesyła loga Smart Messaging Agent (pozwala korzystać z SMSC działających przez dial-up).13. Dlaczego nie mogę go przesłać używając tego centrum wiadomości SMS co zawsze ?

Niektóre centra wiadomości SMS nie są do tego przystosowane technicznie (w Polsce SMSC sieci Era GSM) - logo przesłanie przez nie będzie odczytane w telefonie jak "normalny" SMS. Zostało to dokładniej wyjaśnione na stronie http://www.fkn.pl/faqs/smfaq.html.14. Jak zapisać logo w pamięci telefonu ?

Jeżeli telefon otrzymał logo operatora, zasygnalizuje to takim dźwiękiem, jak po otrzymaniu SMSa (o ile oczywiście nie wyłączyłeś(aś) dzwonka :) ) i wyświetli 'Odebrano logo operatora' ('Operator's logo received'). Będziesz miał(a) teraz trzy możliwości:

* obejrzenie otrzymanego loga: 'Pokaż' ('Show')
* zapisanie go w pamięci: 'Zapisz' ('Save') - o to nam chodzi !
* wykasowanie go: 'Pomiń' ('Discard')15. Chcę wykasować moje logo !

Możesz wykorzystać fakt, że telefon jednorazowo zapamiętuje tylko 1 logo i po prostu przesłać mu logo sieci z drugiego końca świata (np. z Ameryki Południowej).

Możesz również w tym celu w programie Operator-Logo Uploader Thomasa Kesslera w głównym oknie wybrać 'Clear Operator-Logo' i wysłać to do telefonu (podobnie w Logo 6110 wybierasz '<erase operator>', w Logo Express 'Clear Operator Logo'). Jest to także możliwe w programie NolBin oraz Logo Manager ('Set logo to default' z menu Tools), jak również w bramce działającej dzięki Fan Klubowi Nokii (na stronie http://www.fkn.pl/logo/operatora/index.html znajdziesz odnośnik do jej opisu).

Niestety, nie można wykasować zapisanego loga używając kodów. Nie ma też takiej pozycji w menu telefonu.16. Czy mogę skopiować logo z pamięci telefonu do komputera ?

Możesz użyć do tego programiku NolBin w komplecie z komercyjną WinTeslą (po kablu MBUS). Jest to jednak BARDZO NIEBEZPIECZNA METODA mogąca doprowadzić do NIEODWRACALNEGO USZKODZENIA TELEFONU !.

Opcją taką dysponuje również Logo Manager (komunikacja z użyciem kabla FBUS/MBUS/DLR-3).17. Mój notebook ze złączem podczerwieni nie chce działać...

Rozumiem, że masz telefon ze złączem podczerwieni (np. Nokia 6xxx, 8810 czy 9110) i chcesz go użyć do bezpłatnego wysłania loga. Opisane wyżej programy zadziałają tylko wtedy, gdy rozpoznają port podczerwieni jako któryś COM (to jest pierwszy powód, że mogą nie chcieć działać). Część komputerów przenośnych nie zawiera też w pełni poprawnej implementacji podczerwieni. I wtedy nic na to nie poradzisz...18. Jak przesyłać loga do Nokii 3210 ?

Możesz użyć tych samych metod, które zostały opisane w odpowiedzi na pytanie 5 (przy czym kabel w tym modelu podłączasz wewnątrz obudowy).19. Czy wgranie loga operatora narusza warunki gwarancji ?

NIE, NIE i jeszcze raz nie. Każdy model obsługujący loga operatora może je odebrać jako SMS (a jak wiadomo, odebranie SMSa jest całkiem normalnym użyciem telefonu)... Istniejące obecnie programy też są obecnie całkiem bezpieczne i nie masz się co martwić o uszkodzenie słuchawki przy tej operacji...20. Przy próbie bezpośredniego wgrania loga przez kabel (albo jego wykasowania) programem LogoManager nic się nie dzieje...


Program wgrywa loga bezpośrednio po kablu do części telefonów (np. Nokii 5110) dopiero począwszy od wersji 1.0 beta 6c (po wgraniu loga słychać podwójne "pyknięcie" z głośnika telefonu).

Jeżeli telefon wydał dźwięk, a loga nie widać (przy jego wgrywaniu), zmień kod sieci, w której logo ma się pokazać...21. Jak skopiować logo z telefonu do telefonu ?

Jest to niemożliwe z menu telefonu - możesz natomiast skopiować je do komputera i stamtąd przesłać do drugiego aparatu...
 
Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top