Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Dobrze, że za tworzenie gier na platformę java biorą się też doświadczone zespoły programistów takie jak Electronic Arts, które jest odpowiedzialne za grę Need for speed: pro street. Jak wiadomo są to wyścigi samochodowe na przeznaczonych do tego trasach.
Co w środku?
Gra oferuje nam dziewięć torów w trzech klasach i osiem samochodów. Oczywiście wszystko do odblokowania z postępem w grze. Poza tym mamy możliwość rasowania swoich maszyn, niestety tylko tuning wewnętrzny, na zewnątrz nie możemy nic zrobić z samochodem, nawet zmienić koloru. Mamy cztery rodzaje tuningu: Maksymalna prędkość, przyspieszenie, przyczepność i nitro czyli dopalacz. W każdym cztery coraz to droższe opcje tuningu, wszystkie dostępne od razu, ogranicza nas tylko ilość gotówki. Tą zdobywamy wygrywając kolejne wyścigi, co niestety w tej grze jest bardzo łatwe, a przejście całej gry jednym samochodem to kwestia trzydziestu minut.
Grafika i dźwięk
Grafika prezentuje się całkiem przyzwoicie, mogą się przypomnieć dawne czasy spędzone przed monitorem komputera. Niestety jest też sporo niedoróbek, przenikające się samochody, niestabilność obrazu, ale to można przeboleć, gdyż gra potrafi dać sporo frajdy.
Dźwięk wyłączyłem już po pierwszym wyścigu. Powtarzający się warkot, który ma naśladować dźwięk silnika po prostu drażni i nie pozwala się skupić na grze.
Pilot czy kierowca?
Samochód prowadzi się całkiem dobrze. Niestety programiści postanowili nas trochę wyręczyć. Przed zakrętami samochód sam zwalnia i lekko skręca, przez to poczułem się bardziej jako pomocnik kierowcy niż kierowca. Poza tym nie możemy na przykład zawrócić, a tylko poruszać się w poprzek szosy, co jest niestety znakiem rozpoznawczym wyścigów na javie. W każdym razie widać, że samochodówki na telefonach zmierzają w dobrym kierunki więc być może za jakiś czas doczekamy się ścigałki z prawdziwego zdarzenia na ekranie naszej komórki.​

Plusy:
Grafika
Osiem zróżnicowanych samochodów
Daje sporo frajdy

Minusy:
Dźwięk!
Małe możliwości tuningu
Mało tras
Za łatwa!
Uproszczone sterowanie samochodem

Grafika: 8/10
Dźwięk: 2/10
Frajda: 8/10

Gra: Need for speed: pro street
Producent: EA
Platforma: Java
Grane na telefonie: Sony ericsson K770i
Ocena: 6/10​

Kilka screenów:​
 
Po pierwsze: za mało tuningu bo tylko modyfikacje części by autko się lepiej prowadziło
Po drugie: ach ten dźwięk, jak jedziesz to tylko ciągle ten sam, nie powiem, że to nie wkurza
Po trzecie: tych samochodów i tras za mało. mogli się bardziej postarać produkując taką grę
 
Wyszlo juz wiele lepszych gier z lepszą grafiką i fabułą... tylko ze wiekszosc chodzi na
Symbianie... ale jak na jave to oceniam ją jako Dobrą Grą ;)
 
z trocha tandetne. Kariere przeszedlem w 30 min pierwszym samochodem ;/ przeciwnikow dublowalem ;/ . Ale grafika jak na jave to spox ;)
 
Dodam że jest to gra sensoryczna. Tzn : sterujesz samochodem nie za pomocą przycisków w telefonie, a ruchem telefonu w lewo lub prawo. Fajnie to wyszło na Se w760i. Możesz oczywiście sterować za pomocą klawiszy !
 
Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
P Gry iOS Wyścigowe 0 Odpowiedzi
tepig Gry Android 5 Odpowiedzi
K Gry Android 1 Odpowiedzi
M Gry Android 0 Odpowiedzi
A Darmowe gry Java 176x220 2 Odpowiedzi
Top