Orange i Play chcą założyć wspólną firmę

Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Centertel i P4 chcą założyć wspólną firmę, która wystartuje w przetargu na częstotliwości LTE. Na to musi wyrazić zgodę UOKiK, stosowne dokumenty zostały już złożone.

Na co dzień mocno rywalizujemy, ale są tematy, w których warto połączyć siły. Dlatego jesteśmy blisko wspólnego startu z Playem w przetargu na pasmo 2,6 GHz, którego ogłoszenie nastąpi w najbliższych tygodniach. (...) Ostateczną decyzję podejmiemy jednak po decyzji UOKiK oraz poznaniu ostatecznego kształtu dokumentacji przetargowej przygotowywanej przez UKE - napisał na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

UKE planuje ogłosić aukcję w ciągu kilku tygodni, najprawdopodobniej podzieli 70 MHz pasma na 2,6 GHz w dwa bloki po 35 MHz, zdecydowanie za dużo dla jednego operatora (do pełnego wykorzystania możliwości LTE wystarczy 20 MHz).

Jeśli jednak dostaniemy od UOKiK zgodę (dziś o taką zgodę zapytaliśmy) na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy do przetargu LTE, otworzy to drogę do jednego z najbardziej przełomowych projektów w polskich telekomach ostatnich lat. I będzie bardzo duża pokusa, żeby tą drogą pójść - pisze na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik P4.
źródło: tech.wp.pl

Swoją drogą takie połączenie Orange i Play byłoby rewolucją w polskiej sieci komórkowej. Stała by się chyba największą siecią w Polsce. Co o tym sądzicie?
 
Byle żeby do tego nie doszło. Konkurencja wymrze.
 
281x3d2.jpg


Byłem pierwszy ;) Autografy później.
 
281x3d2.jpg


Byłem pierwszy ;) Autografy później.
sorry... nie czytałem sb...
 
Byłoby naprawdę ciekawie, konkurencja nie wiem czy bo przetrwała na takim rynku :) Osobiście jestem użytkownikiem sieci Orange i jestem w miarę zadowolony, poczekajmy, zobaczymy :)
 
Takiego typu połączenie byłoby wielkim ciosem dla Plusa i Ery. Osobiście nie popieram tej inicjatywy i wolałbym aby ona się nie wydarzyła.
 
Jezeli orange i play połączyło by się to walka o klienta między plusem erą i tym nowym tworem byla by naprawde ciekawa.. Swoją drogą to wydaje mi się że ceny telefonów czy połączeń mogłyby ulec znacznej obniżce.. Wtedy własnie moglibysmy zyskac my zwykli użytkownicy
 
tzn. tutaj trzeba doprecyzowac. oni nie zakladaja zadnej firmy, tylko spolke na potrzeby przetargu tej konkretnej technologii. co do kupienia playa przez kogos, to na razie tylko spekulacje.
czy byloby ciekawiej? nie wiem. moim zdaniem ciekawie to juz jest. wystarczy spojrzec na abonamenty (orange, profilowane - zwierzaki przeciwko, pakietowo konstruowanym innym abonamentom).
 
Inicjatywa jest jak najbardziej okiej. Siedzę trochę w tym i wiem że przetarg wspólny odbędzie się tylko i wyłącznie na częstotliwość nadawania. Możliwe że ma to związek z mobilną telewizją. Co do fuzji obu firm ,to do tego nigdy nie dojdzie. Orange ma za silną pozycje na światowym rynku a Play ? Play zyskuje klientów po przez konkurencyjne ceny , profesjonalne podejście do klienta no i ciekawą ofertę. Jeżeli Orange i Play połączą swoje firmy to ja odejdę z GSMX ;]
 
Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Top