Orange najmniej lubianą siecią!

Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Obrazek

Zazwyczaj zajęcie pierwszego miejsca w sondażach jest czymś raczej pozytywnym. Tym razem niestety wprost przeciwnie – badanie przeprowadzone przez magazyn Trade Marketer miało bowiem odpowiedzieć na pytanie, którą z sieci komórkowych najmniej lubimy. My – internauci.

Sondaż jest pierwszym z cyklu krótkich badań negatywnych aspektów wybranych marek. Jacek Kotarbiński, założyciel strony i współwydawca magazynu Trade Marketer, wyjaśnia:


To tylko pewna forma małego eksperymentu. Duże i znane marki, pomimo przeznaczania dużych budżetów na masową komunikację marketingową, czasami gubią istotę procesów biznesowych, jaką jest zadowolony i lojalny klient . Jestem przekonany, że nasze szybkie sondaże oraz dyskusje na ten temat, pozwolą zwrócić uwagę znanych i powszechnie rozpoznawanych brandów na jakość ich współpracy z klientem.

Ankieta przeprowadzona została z udziałem ponad tysiąca użytkowników dwóch dużych serwisów internetowych: Goldenline oraz Facebook. Respondenci to osoby korzystające z usług wszystkich operatorów wymienionych w sondażu. Sprawdzano również, czy dany uczestnik badania nadal korzysta z ocenianej marki.

Wyniki przeprowadzonego sondażu – “najmniej lubiany operator”:

* 1. miejsce: Orange – 32%
* 2. miejsce: Era GSM – 30%
* 3. miejsce: Play – 20%
* 4. miejsce: Plus GSM – 18%

Z badania wynika również, że za opinią klienta idą też czyny. Aż 77% udzielających odpowiedzi osób nie korzysta już z usług operatora, którego negatywnie oceniła. Jest to bardzo rzeczowa wskazówka dla działów marketingu i PR sieci komórkowych – klient nie tylko narzeka, ale też w większości przypadków zmienia po prostu dostawcę usługi.

Źródło: komorkomania
 
Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top