Paktofonika-Pożegnalny koncert

Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Tracklista:

ťNa mocy paktu (intro)
ťPriorytety
ťGdyby
ťJa to ja
ťToNieMy
ťPowierzchnie Tnace
ťChwile Ulotne
ťLe sie zmachauem
ťSto lat dla magika
ťWC
ťNowiny
ťDla pewnego swego
ťLepiej byc nie moze
ťW peunej gotowości
ť2 kilo
ťW moich kręgach
ťStrach pomyslec
ťMechaniczna Pomarańcza
ťNa mocy paktu
ťJa to ja 2
ťPopatrz
ťSa dni
ťJestem bogiem
ťJestem bogiem Haem RMX
ťOstr Freestyle

Kod:
http://www.megaupload.com/?d=CUOEZGW8
DVPR001.jpg

[ Dodano: Sob Sie 26, 2006 8:35 am ]
W piątek 21 marca w katowickim Spodku odbył się pożegnalny koncert Paktofoniki, poprzedzony wręczeniem muzycznych nagród polskiej sceny hip-hop'owej "Magazynki" przyznawanych przez czytelników Magazynu Hip-Hop Pl.

Od rana trwały prace na scenie, a od 12.00 rozpoczęły się próby wykonawców. Wielkie otwarcie bram nastąpiło o godzinie 14.00. Podczas gdy hala powoli zapełniała się miłośnikami rapu, na gramofonach zaczął kręcić dj Haem. 45 minut później występ rozpoczęła Mea. Reprezentantka śląskiej sceny obdarzona jest ciekawym głosem, jednak brak jej dynamiki poruszania się na scenie. Po kwadransie na scenie pojawiła się Ósemka. Następnym wykonawcą był Pan Duże Pe z dj Spoxem z Warszawy. Zagrali oni m.in. "Należy do nas", "Elo-Kwencja", "Tak Jak Teraz Jest". Po warszawiakach przyszedł czas na HST. Zaprezentowali materiał z płyty "Masy Ludu Na Językach". Podobnie jak ich poprzednikom udało im się poruszyć tłum. Po nich czas przyszedł na wUKUwUk STAHUSTAH. Spośród zagranych kawałków największe owacje wzbudziły "Przekręty" i "Życie pokazało".

Nastąpnie O.S.T.R. w niezwykle oryginalny sposób przedstawił sponsorów. Wymienił wszystkich freestajlując, za co publika nagrodziła go wielkimi brawami.

Po tym krótkim show na scenę wyszli WDK&Jaosh. Największe wrażenie na publice wywarły utwory "4 lata" i "Hołd dla miasta" z gościnnym występem Pszczółki. Kolejnym zespołem była Sponta z Krakowa. Po ich 20 minutowym występie przyszedł czas na pojedynki beatboxer'ow, które po zaciętej walce z Bladym wygrał RDW z Gdyni.

Zgromadzona publiczność nie zdążyła ochłonąć, a Ostry zaserwował im kolejną dawkę emocji. Swoim 10 minutowym freestyle'm udowodnił, że jest najlepszy. Rozgrzana do czerwoności publiczność przywitała ciepło nowosądecki zespół Decybel. To co pokazali utwierdziło mnie w przekonaniu, że mają duży talent i potrafią go wykorzystać. Występ supportów zakończyła krakowska Iluminacja. Eksperymentalne brzmienie oraz ciekawe teksty wyróżniają ten zespół.

Nadeszła kolej na rozdanie "Magazynków". Ostry wręczał statuetki w towarzystwie Wujka Samo Zło. Debiut roku przyznano Pezetowi, płytą roku została "We Własnej Osobie" WWO. Dwie statuetki przyznano Peji za wykonawcę roku i przebój "Mój rap moja rzeczywistość", zaś dj'em roku 2002 został Deszczu Strugi. Specjalne wyróżnienie za całokształt twórczości otrzymała Paktofonika. Nagrodę odebrała siostra Magika i jego tata. Po ich wzruszającym przemówieniu styl wolny zaprezentował WSZ i Ostry.

Przyszła kolej na występy zaproszonych gości. Na scenie pojawił się szczeciński raper Łona w towarzystwie Webera i dj Twistera. Po ich świetnym występie przyszła kolej Śliwkę, Siwego i dj Haema, czyli Ego. W tym samym czasie o 20.00 zaczęła się konferencja prasowa. O około 21.00 wystąpiły zaprzyjaźnione zespoły z Niemiec Dike/OnAnOn z dj Senior Juniorem. Tuż przed koncertem Paktofoniki zagrał Gutek.

Na sali zgasły światła. Wszyscy czekali już na Paktofonikę. O godzine 21.40 rozpoczął się punkt kulminacyjny wieczoru. Na scenie pojawili się dj Bambus, Fokus i Rahim.

Występ zaczęli od kawałka "Na mocy paktu". Po krótkim wstępie zgromadzona na sali publiczność żywiołowo zareagowała na dźwięki pianina z "Priorytetów". Utwór przez cały czas wspólnie z Fokusem i Rahimem śpiewali fani zespołu. Potem Rahim rzucił pierwsze gadżety (podczas całego koncertu było ich naprawdę dużo m. in koszulki, płyty, smycze i bibułki) w stronę publiczności. Na sali jeszcze bardziej zawrzało, gdy z głośnika zostały puszczone słowa Magika "Gdybam, gdyby to nie było na niby" z kawałka "Gdyby...". Utwór ten podobnie jak poprzedni odśpiewała razem z nimi publika. Gdy skończyli grać na sali rozległ się wielki pisk. Nie bez powodu. Paktofonice wręczono bowiem złote płyty. W międzyczasie, kiedy tata Magika miał pojawić się na scenie by odebrać za niego złotą płytę, zagrali wspólnie z Gutkiem "JaToJA". Następnie zagrano "Ulotne chwile", "Le Sie Zmahauem" oraz "Dejot Rusza Czarne Puyty" z Kamsem. Teraz nadeszła kolej na Sota. Po "WC" Rahim wytłumaczył dlaczego koncert odbywa się akurat 21 marca. Związane to jest z urodzinami Magika, które obchodziłby on 3 dni wcześniej. Publiczność zaśpiewała dla niego "Sto lat". Po tym wspaniałym akcencie po raz pierwszy zagrali utwór "Nowiny". Słowa Magika razem z publiką na przemian rymowali Fokus i Rahim. Do uszu napływały również takie kawałki jak "Nie ma mnie dla nikogo", "Dla Pewnego Swego", "Lepiej Być Nie Może". Na scenę ponownie wkroczył Sot. Razem z młodszym bratem Rahima zapewnili nam oni dobrą zabawę przy ponad 5 minutowym beat boxie. Wraz z gośćmi z Niemiec zagrano kawałek "2 Kilo". Po nim usłyszeć mogliśmy "W Moich Kręgach" do bitu Eminema "Lose Yorself". Publika, śpiewając refren wspólnie z chłopakami z Paktofoniki doskonale się bawiła. Po nim przyszedł czas na utwory z "Archiwum Kinematografii" "Mechaniczna Pomarańcza", "Na Mocy Paktu" i "W Peunej Gotowości". Sot słowami "Szerokimi ulicami zapierdalają z blantami" rozpoczął popis beat boxu do "Popatrz (uliczny reportaż z dworca)". Publiczność oszalała. Spodek o mało nie "pękł" gdy w końcu doszło do zagrania "Jestem Bogiem". Fani wspólnie odśpiewali zwrotkę Magika. Gdy koncert zbliżał się do końca, fani błagalnym głosem poprosili o zagranie jeszcze jednego kawałka. Był to remix "Jestem Bogiem" autorstwa dj Haema zarymowany wspólnie ze Śliwką.

Publiczność, stwarzając wspaniała atmosferę podczas koncertu, pokazała jak wspaniale potrafi się bawić. Organizatorzy wywiązali się z zapowiedzi, że impreza będzie na niespotykanym dotąd poziomie. Frekwencja dopisała, przybyło ponad 5000 ludzi. Teraz Paktofonika żyje już tylko w naszej pamięci. Płyty, wspomnienia i autografy to wszystko co nam pozostało.

Pod koniec imprezy poprosiliśmy kilka osób o komentarz dotyczący tego co się działo w Spodku:

Magiera: Impreza jest [beeep]iście zorganizowana, yo!

Biedrona (jeden z współorganizatorów, Doperacja): Jest to wyjątkowy koncert, ze względu na to, że gromadzi ogromnie zróżnicowaną publiczność tej samej sceny. Prezentacja jest ogromnie szeroka. Style, które tutaj się przewijają w ramach jednego słowa Hip-Hop, są tak przeróżne, że każdy kto tutaj jest nieobecny, nie może sobie zdawać sprawy z różnorodności tej muzyki, wykonawców i ich poziomu (mam tu na myśli szczególnie beatboxer'ów), którzy absolutnie zmiażdżyli wszystko co się do tej pory wydarzyło.

Wujek Samo Zło: Bardzo fajnie. Trochę był problem z identyfikatorami, bo czasem odpadały. Organizacja jest spoko. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Nie można promować alkoholu, w sumie to dobrze, ale jest to odczuwalne dla luźno melanżujacych ziomów. (alkohol dostępny był tylko na backstage'u - przyp. red.)

Pan Duże Pe: Zet do A, do Jot do E, Be do I, eŚ do Ce, I do E (odśpiewane - przyp. red.) [beeep]iście. Autentycznie. Mimo, że graliśmy bardzo wcześnie, to nie da się ukryć, ze było sporo ludzi i naprawdę dobrze reagowali. W ogóle tu jest pozytywny klimat na południu.

Bak (jeden z jurorów w Beatbox Battle): Bawię się bardzo dobrze, gdybym nie miał dostępu do alkoholu to na pewno bawiłbym się [beeep]. Sama impreza - wypasik: bardzo dużo znajomych, wszyscy pozytywnie nastawieni, bez żadnej wrogości złych jazd. Są jakieś niedopowiedzenia na temat beatbox'u, ale bawimy się razem.

Siv (Ego): Bawię się teraz naprawdę nieźle, ale wcześniej nie bawiłem się wcale. Było to spowodowane tym, że ta impreza na pierwszy rzut oka wydała mi się bardzo chaotyczna, bardzo niezorganizowana, teraz dostrzegam plusy i jestem naprawdę w ekstazie i jest super.

Łona: Doskonale się bawię. Fantastyczna publiczność, zwłaszcza, że tak liczna. Rewelacja.
[ Dodano: Sob Sie 26, 2006 8:37 am ]
Kod:
http://www.megaupload.com/?d=OAM5UM7R
_________________

1. NA MOCY PAKTU (1:00)
2. PRIORYTETY (5:12)
3. GDYBY... (3:22)
4. JA TO JA (4:59)
5. POWIERZCHNIE TNąCE (3:35)
6. TONIEMY (3:46)
7. POPATRZ (ULICZNY REPORTAŻ Z DWORCA) (2:17)
8. CHWILE ULOTNE (4:37)
9. WC (0:49)
10. NOWINY (3:44)
11. NIE MA MNIE DLA NIKOGO (6:00)
12. JESTEM BOGIEM (3:22)
13. LEPIEJ BYÆ NIE MOŻE (4:5)
14. RóB CO CHCESZ... (5:47)
15. W MOICH KRÊGACH (4:00)
16. 2 KILO (7:10)
17. JA TO JA (REMIX) (3:30)

Kod:
http://rapidshare.de/files/14592142/Paktofonika_-_Kinematografia.rar.html
Kod:
haslo: bej
 
paktofonika i kaliber44 zaspoły wszechczasów
 
magik artysta jaki juz nigdy sie niepowtórzy
[*]
 
Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Artemid@ Audiobooki 2 Odpowiedzi
C Dzwonki MP3 0 Odpowiedzi
K Dzwonki MP3 0 Odpowiedzi
W Muzyka 0 Odpowiedzi
A Rap 12 Odpowiedzi
Top