Peter Berling - Dzieci Graala Tom 1-3 za darmo - 2020

Peter Berling - Dzieci Graala Tom 1-3 Audiobook


Kategoria: Literatura piękna obca
Wydawca: ZNiW
Typ: Audiobook - pełny

rpvpJIf.jpg


Peter Berling - Dzieci Graala


Cykl: Dzieci Graala (tom 1)

Format: mp3
Długość: 28 godzin 0 minut
Czyta: Ksawery Jasieński

Powieść historyczna, która narodziła się z wieloletniej fascynacji autora średniowieczem i owianymi wciąż tajemnicą dziejami katarów, templariuszy, asasynów. Wyobraźnię autora w równym stopniu pobudził mit świętego Graala, który przez kilka stuleci wywierał wpływ na świat zachodni i nigdy nie został całkowicie zapomniany.


Peter Berling - Krew królów


Cykl: Dzieci Graala (tom 2)

Format: mp3
Długość: 30h 51m 21s
Czyta: Ksawery Jasieński

Dalsze dzieje bohaterów Dzieci Graala, powiesc osadzona w realiach swiata XIII wieku wstrzasanego walkami mocarstw, targanego sporami królów, zakonów rycerskich i republik. W roku 1248 na Cyprze gromadza sie krzyzowcy, aby pod wodza Ludwika Swietego wyruszyc na odsiecz Jerozolimie i wyrwac ja z rak muzulmanów. Wsród osób towarzyszacych francuskiemu wladcy jest kronikarz Jan ze Joinville, na którego drodze stana Rosz i Jeza, dzieci z królewskiego rodu Swietego Graala.


Peter Berling - Korona świata


Cykl: Dzieci Graala (tom 3)

Format: mp3
Długość: 25h 51m 38s
Czyta: Ksawery Jasieński

Peter Berling po raz kolejny zabiera czytelników w podróz po sredniowieczu. Po brawurowej ucieczce z obleganego Montségur i dramatycznych przygodach w czasie wypraw krzyzowych dzieci z królewskiego rodu Swietego Graala nadal sa w niebezpieczenstwie. W 1251 roku Rosz i Jeza znajduja sie w górskiej twierdzy Alamut, siedzibie asasynów. Sa w reku Starca z Gór. Potezne tajne ugrupowanie religijne, dzialajace w ukryciu zarówno przeciwko Kosciolowi chrzescijanskiemu, jak i wszystkim wladcom swiata, wiaze z nimi wielkie nadzieje. Dzieci uwieziono bowiem po to, aby staly sie pomostem majacym doprowadzic do wytesknionego pokoju pomiedzy zwalczajacymi sie narodami i religiami. Jednakze ten plan moze zostac zniweczony - na zachód ruszyla ogromna armia Mongolów, wieksza od wszystkich, jakie dotad swiat widzial, a jej celem jest równiez zniszczenie twierdzy asasynów i uprowadzenie dzieci.


całość: 1.48 GB

 
Ostatnio edytowany:
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top