Play kupi sieć Mobilking?

Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Play kupi sieć Mobilking?


Od kilku tygodni media spekulują, który z polskich operatorów skusi się na kupno wirtualnej sieci dla mężczyzn - Mobilking. Niewykluczone, że baza użytkowników Mobilking może zostać kupiona przez Play.
W połowie marca ☡009 roku jeden z udziałowców Penta Investments, właściciela sieci Mobilking , potwierdził w wywiadzie prasowym, że trwają poszukiwania kupca na markę Mobilking. Być może operator zdecyduje się sprzedać tylko bazę ponad 100 tys. aktywnych użytkowników.

Przejęciem Mobilkinga może być zainteresowana sieć Play . W rozmowie z dziennikiem Parkiet Jacek Niewęgłowski, członek zarządu P4, zdradził, że w ewentualnej sferze zainteresowań operatora może być sama baza klientów sieci Mobilking, ale dodaje, że jest ona mocno zakorzeniona w systemach rozliczeniowych Polskiej Telefonii Cyfrowej.
Przypomnijmy, że wirtualna sieć komórkowa MobilKing działa w oparciu o infrastrukturę Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora sieci Era i Heyah, który także jest wymieniany jako potencjalny nabywca męskiej sieci komórkowej.
Zródło: interia.pl
 
O.Rydzyk kupi Mobilking, mogę się założyć, mówił o założeniu własnej sieci komórkowej- na start dołączy do niej 100tysięcy ludzi.
 
Od dawna media informują, że właściciel Mobilkinga nie jest zadowolony z wyników komórkowego operatora mimo, że z jego usług korzysta już ponad 100 tysięcy użytkowników. Trwają prace nad sprzedażą sieci.

- Jest kryzys i rynek telekomunikacyjny jest bardzo konkurencyjny. Rozważamy kilka możliwości i jedną z nich jest na pewno sprzedanie firmy. Negocjacje są w toku. Potrwają pewnie jakiś czas - zdradza w wywiadzie dla Rzeczpospolitej Jarosław Hascak, jeden z udziałowców Penta Investments, właściciela Mobilkinga.

Nie wiadomo jakie podmioty są zainteresowane przejęciem sieci MobilKing. Wcześniej wymieniało się między innymi Polską Telefonię Cyfrową, operatora sieci Era, która użycza swoją infrastrukturę do obsługi MobilKinga. Jeśli operator nie znajdzie kupca może zdecydować o sprzedaży bazy klientów.


:):):):):):):):)

Jak dowiedziała się Rzeczpospolita , do końca lutego ☡009 roku fundusz Penta Investments chce sprzedać Mobile Entertainment Europe, właściciela wirtualnej sieci komórkowej Mobilking .

Już w grudniu rada nadzorcza sygnalizowała, że spółka potrzebuje dofinansowania, bo w przeciwnym razie spółce grozi jej bankructwo. Rzecznik Penty zapewnia, że fundusz wywiąże się ze wszystkich zobowiązań. Nie chce jednak zdradzić czy spółka rozważa likwidację sieci MobilKing.

Mobilking sprzedał ok. 150 tys. kart SIM i jest największym MVNO w tej części Europy. Z szacunków Rzeczpospolitej wynika, że jego obecne miesięczne przychody mogą wynosić 0,5 – 1 mln zł.Słownik:


Mobile Virtual Network Operator ----- MVNOŹródło www.media2.pl
 
Silny to jest play plus orange i era. Mobil King nie przekonał takiej liczby klientów jak Ci których wcześniej wypisałem.
 
Silny to jest play plus orange i era. Mobil King nie przekonał takiej liczby klientów jak Ci których wcześniej wypisałem.

Mobilking nie jest tak silną telefonią niż np. Play i może właśnie się tak stać. Ale raczej to taki pic na wodę. Myślę ze nie dojdzie do tego.
 
Ja jednak osobiście uważam że Mobilking jest za silnym graczem na rynku wirtualnych operatorów aby dać się sprzedać.

Z operatorów wirtualnych.Play, Orange, Era są operatorami Tradycyjnymi.
 
ale moze gdyby kupili to w play bedą niższe ceny. czyli to by było z kożyścią dla wszystkich :)
[mod] Nie wydaje mi się .... [/mod]
 
Ostatnio edytowany przez moderatora:
Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
P Dyskusje o operatorach 0 Odpowiedzi
ARTURO$ Luźne rozmowy 2 Odpowiedzi
Hater Play 0 Odpowiedzi
Hater Aplikacje Android Edukacja 4 Odpowiedzi
Hater Play 29 Odpowiedzi
Top