Polska piraci..

Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Korzystanie z pirackiego oprogramowania jest w Polsce bardzo popularne - wynika z raportu IDC za rok 2005. Biorąc pod uwagę wskaźnik piractwa w krajach Unii Europejskiej, nasz kraj znalazł się na drugim miejscu (59%), tuż za Grecją (64%), przy średnim wskaźniku dla krajów UE utrzymującym się na poziomie 35%.

Według analityków IDC, gdyby Polsce udało się do 2O09 roku obniżyć wskaźnik piractwa do 49%, moglibyśmy liczyć dzięki temu na wzrost o 4300 liczby miejsc pracy.

W roku 2005 ponad jedna trzecia oprogramowania, które zostało zainstalowane na komputerach użytkowników z całego świata, była wykorzystania niezgodnie z prawem. Analitycy oszacowali, że w związku z powyższym straty producentów wynoszą około 34 mld dolarów.

Trudno powiedzieć jak realnie wyglądałyby te liczby i podział rynku oprogramowania pomiędzy producentów komercyjnego i darmowego oprogramowania, gdyby stworzone zostały idealne zabezpieczenia przed nielegalnym korzystaniem z pirackich kopii.

Badanie przeprowadzono na zlecenie BSA, organizacji która zajmuje się promowaniem zgodnego z prawem korzystania z oprogramowania
http://www.di.com.pl/news/15455,Polska_w_czolowce_pirackich_krajow_UE.html

kiedyś gdzieś to nawet pisało, że Polacy są najlepsi w otwieraniu aut i pożyczaniu ich :D
naszemu rodakowi zajęło to ok 4 sek., zaś drugie miejsce zajęli szwaby ale z kiepskim czasem ok 8 sek.
Co jak co, ale Polak potrafi :)
 
I bardzo dobrze!!
Mysle że może w końcu producenci zobaczą, że jeżeli nie zaczną sprzedawa taniej programów, gier itd. to nic na tym nie zarobią.
Sami pomyślcie jak za np. Medivall II można zapłacic 100 zł?
Nie lepiej by było żeby taka gra kosztowala nawet i 30 zł? Mniej by ją osób kupiło?
Jakoś mi sie wydaje, że więcej.
To jest "Obłęd w ciapki"

Pozwole sobye zacytowac przysłowie:
Chytry dwa razy traci
PZDR.
 
Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top