Samsung Galaxy A40 vs. Xiaomi Redmi Note 7 – który model wybrać?

Samsung Galaxy A40 vs. Xiaomi Redmi Note 7 – który model wybrać?

Dzisiaj od telefonu wymagamy już więcej niż tylko możliwości wysyłania smsów czy wykonywania połączeń. Dzieje się tak ze względu na zupełnie odmienny model kontaktowania się z naszymi bliskimi oraz powszechna dostępność internetu. Komunikacja poprzez portale społecznościowe w młodszym pokoleniu niemal całkowicie wyparła formy kontaktu, a do relacjonowania naszego życia dodaliśmy także treść wizualną w postaci zdjęć czy nagrań. W naszym porównaniu sprawdzamy, który model lepiej poradzi sobie z zadaniami, jakie stawiamy dzisiaj przed telefonami – droższy Samsung czy tańszy Xiaomi.

Co je łączy

Samsung Galaxy A40 i Xiaomi Redmi Note 7 posiadają sporo cech wspólnych. Oba urządzenia wyposażono w podwójny slot na karty. Dzięki temu poza podstawową kartą SIM umieścisz w nim kartę służbową, dzięki czemu unikniesz potrzeby korzystania z dwóch telefonów. Często bywasz za granicą? Slot wykorzystasz też na kartę zagranicznego operatora. Oba telefony korzystają z tego samego oprogramowania, Android 9.0 Pie z początku 2O19 roku, wykorzystujący sztuczną inteligencję do jeszcze szybszego i sprawniejszego działania. Podwójne aparaty zainstalowane w obu urządzeniach umożliwiają jeszcze lepiej wykorzystać ich możliwości do uwieczniania Twojego codziennego życia na zdjęciach i nagraniach.

Czym się różnią?

Oczywiście oba telefony różnią się od siebie. Różnicą widoczną już na pierwszy rzut oka jest cena – Xiaomi Redmi Note 7 jest tańszy o ponad 200 złotych. Czy przekłada się to w znaczący sposób na jego parametry? Samsun Galaxy A40 wyposażony jest w czytnik NFC, który pozwala wykonywać płatności za pomocą telefonu, wystarczy włączyć aplikację i zbliżyć go do czytnika kart. Płatności telefoniczne w Xiaomi wykonamy jedynie za pomocą BLIKa, czyli systemu wymagającego wpisania sześciocyfrowego kodu. Bardziej pojemny akumulator otrzymał w tym duecie Xiaomi, oznacza to, że bateria wytrzyma w nim dłużej niż w konkurencyjnym modelu. Xiaomi to również większy, a zatem bardziej czytelny ekran, co w połączniu z lepszą baterią pozwoli wygodnie cieszyć się przeglądaniem treści internetowych. Xiaomi sprawdzi się do robienia zdjęć aparatem głównym, jednak to Samsung posiada unowocześniony aparat do selfie.

Czy warto wydać więcej?

Różnica 200 złotych nie jest wcale tak duża, jeśli wziąć pod uwagę dzisiejsze ceny smartfonów. Dlatego jeśli ważna jest dla Ciebie marka używanego telefonu, Samsung nie nadweręży zanadto Twojej kieszeni. Xiaomi to nadal nowinka na polskim rynku, chociaż trzeba przyznać, że podbija serca użytkowników. Z względu na nierozpoznawalną jeszcze firmę, ceny nadal są konkurencyjne, zwłaszcza jeśli porównać możliwości techniczne tego modelu z innymi produktami z podobnej półki.

Samsung-Galaxy-A40-vs-Xiaomi-Redmi-Note-7.jpg

Jeśli szukasz czegoś innego, sprawdź oferty dostępne na allegro i w sklepach internetowych ;-)
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Top