W trakcie rutynowej kontroli jakości, firma wykryła potencjalną wadę w niektórych ładowarkach wyprodukowanych przez jednego z zewnętrznych dostawców tych urządzeń, która może doprowadzić do porażenia prądem.Wada ta polega na tym, iż plastikowa obudowa wybranych modeli może ulec poluzowaniu i odpaść, odsłaniając wewnętrzną konstrukcję ładowarki, co stwarza potencjalne ryzyko porażenia prądem, jeśli określone elementy ładowarki zostaną dotknięte, w momencie gdy urządzenie jest podłączone do prądu.
Nokia nie posiada informacji o jakichkolwiek wypadkach lub obrażeniach powstałych z tej przyczyny.
Program wymiany ładowarek obejmuje wyłącznie określone modele wyprodukowane przez jednego z poddostawców w określonym czasie prawdopodobnie w Chinach. Są to modele AC-3E i AC-3U wyprodukowane pomiędzy 15. czerwca i 9. sierpnia 2Ø09 roku oraz model AC-4U wyprodukowany pomiędzy 13. kwietnia i 25. października 2Ø09 roku. Wyłącznie model AC-3E był sprzedawany w Europie i jest dołączony do większości nowszych modeli , ładowarki oznaczone symbolami AC-3U i AC-4U były sprzedawane tylko w Ameryce Północnej i Ameryce Południowej.

Nokia przygotowała stronę internetową, na której znajduje się więcej szczegółów, a także informacje, jak sprawdzić, czy ładowarka jest objęta programem. Link podajemy niżej.
Firma zaleca posiadaczom ładowarek objętych programem zaprzestanie korzystania z tych urządzeń i darmową wymianę.
Cały proces wymiany może kosztować Nokię około 14 mln dolarów.


Sprawdź Swoją Ładowarkę


Źródło : Telepolis.PL

Czytaj na GSMX : Wadliwe ładowarki Nokii ? GSMX.pl - Informacje ze świata GSMWadliwe ładowarki Nokii ? GSMX.pl - Informacje ze świata GSM
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Ostatnie posty
Top