Wybór mobilnego internetu (na kartę)

Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Siemanko wszystkim :witam:

Ponieważ ostatnio przerzuciłem się na mobilnego neta i stwierdzam, że jest to zajefajna sprawa to w głowie zrodził się pomysł kupna nowego starteru z kartą SIM przeznaczoną tylko i wyłącznie do tego celu - przeglądania internetu. Jako że sieci na polskim rynku jest kilka, każda w czymś jest bezkonkurencyjna to przejrzenie wszystkich zajęłoby masę czasu więc zwracam się do Was po pomoc:)

Do rzeczy - to z czego teraz korzystam to Orange POP na kartę i pakiet 500MB za 15zł na 30 dni. Prędkości jakoś jednoznacznie nie określę, ale pobranie typowego utworu mp3 (około 4MB) zajmuje ok. 2 minut - jak dla mnie wystarczająco. Do przeglądania używam Opery Mini w javie a pobierania plików standardowej przeglądarki. Kryteria nowej oferty? Prędkość napewno NIE mniejsza od tej choćby była tańsza (przyzwyczaiłem się i nie zniósłbym dłuższego czekania), abonament raczej odpada z racji nieregularnego korzystania i innych 2 powodów, no i właśnie tańsze MB:) "netowy" tel to nokia 5220 i raczej nie mam zamiaru zmiany.

To tyle. Za każdą dobrą odpowiedź "dzięki":)
 
Jeżeli nie piszesz mnóstwa SMSów i nie dzwonisz dużo, to możesz przejść do Orange Free na Kartę. Po doładowaniu za 25zł masz 1GB transferu i 25zł na wykorzystanie na całą resztę. Koszty to 15gr / sms, 29gr / minutę, nie wiem jak do play, ale pewnie minuta ze 2x drożej.
Jeżeli telefon obsługuje HSPA+ to możesz też się pokusić na Aero2, darmowy internet, płacisz tylko kaucję za kartę SIM. Musi być tylko zasięg 3G sieci Aero. jest to tylko internet. Prędkość down 512kbps, up 256kbps. Nieprzerwane połączenie 1h, czyli połączysz się, pokorzystasz godzinę, rozłączy cię i możesz znów się połączyć.
 
Ja prawie wogóle nie dzwonię i nie piszę xD możliwe że orange free będzie w sam raz, ale o Areo2 to pierwszy raz słyszę. Testowałeś to może? Tak czy siak trzeba dowiedzieć się więcej w googlach o tym a2. Dzięki.
 
Zaczął bym od sprawdzenia zasięgu - jeżeli mieszkasz w większym mieście to można sobie darować jeżeli na obrzeżach to różnie bywa

Plus:
Mapa zasięgu Plusa

orange:
Mapa zasięgu Orange

play:
Zasięg | Play

era/T-Mobile
Zasięg


Ja korzystam z Orange free - doładowanie za 100zl (kupuję kody z allegro (ok 90zł), trzeba tylko uważać, żeby nie był to przelew sms) ważność konta doładowania - Na kartę - www.orange.pl
jeżeli nie chcesz za 100zł doładowywać możesz kupić mniej i wpisać kod "sms o treści START pod nr 8002" wtedy doładowywując nawet za 20zł masz konto ważne rok

w linku wyżej masz co dostajesz za doładowania do tego łatwa i szybka kontrola środków z internetu przez logowanie do orange/wyslanie kodu/lub *500

korzystając sporo z internetu a rozmawiając nie dużo mój stan wygląda tak (na wyjazdach sporo zużywam czasami parę GB się zdażyło)


a jeżeli chcesz mieć porpostu samą kartę z internetem ważnym rok polecam allegro i wpisanie orange free lub orange GB - 6GB nie całe 30zł ważne rok oczywiście możesz doładować telefon i dzwonić - bo na koncie 0 jest.

dla mnie orange był najlepszym wyborem wcześniej korzystałem z orange go, po zakupie smarka szybka zmiana :) jestem zadowolony.

o tego czasami orange wprowadza darmowe kody (na forum się pojawiały), 1zł na konto za obejrzenie 3 reklam takie tam pierdoły
 
Ostatnio edytowany:
tu masz poglądowy zasięg aero2:
http://www.aero2.pl/images/Aero2_zasieg_23-11-☡012.jpg
 
Baikal - Zasięg? Zależy o jakim dokładnie mówisz bo tu, gdzie mieszkam to o 3G pomarzyć tylko mogę xD, ale na zwykłe gsm prawie nie ma miejsca żebym całkiem stracił, nawet w piwnicy mam 2 z 4 słupków. A to dzięki temu, że niecały 1 km od mojego domu są wieże trzech sieci.

Edit: teraz na lapku jestem więc mogłem obejrzeć obrazki. Areo2 chyba jednak odpadnie, bo nie jestem w zasięgu, a na stronie Orange chyba sobie żarty stroją - zaznaczyli całe miasto i okolice mnie obejmujące kolorem od 3G. Guzik prawda xD Ledwo je gdzie niegdzie miałem w Białymstoku...
 
Ostatnio edytowany:
Paw595el ^^

jak okolice Białego to przeprowadź się do Łap:P Tam śmiga H+ jestem czasami u Babci tam więc korzystam.

w białym można znaleźć sporo sklepów z antenami do ściągania sygnału - ale w tych klimatach to pojęcia nie mam, niby ludzie kupują i zadowoleni są.
 
Ostatnio edytowany przez moderatora:
Ee, będę zwijał cały majdan co mam i przeprowadzał się do Łap tylko za lepszym internetem? Bez przesady:D klamka już zapadła, zmieniam w najbliższych dniach taryfę na Free na kartę.
 
Ja czytałem ofertę redbull mobile, podobno za doładowanie powyżej 30 zł ma sie 1 gb transferu i wszystko do wykorzystania, nie wiem jak to w praktyce działa... jeśli idzie o aero to kumpel ma i jest jako tako zadowolony bo do przeglądania internetu jest ok..
 
Temat uważam za zamknięty. Zmieniłem taryfę na Free, doładowałem za 25zł i mam na rok 1327MB. Nic mi więcej nie potrzeba:)

Może kiedyś pokuszę się o wspomniane Areo2 ale ze względu na zasięg pokazany wcześniej na mapce to to raczej przyszłość
 
Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Czajo_PL Jaki telefon wybrać? 0 Odpowiedzi
Artemid@ Gazety Kwartalnik 1 Odpowiedzi
C Jaki telefon wybrać? 6 Odpowiedzi
Mati3253 Jaki telefon wybrać? 6 Odpowiedzi
Hater Gazety Dziennik 333 Odpowiedzi
Top