Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Ogólnie

Wady joysticka polegają zazwyczaj na zabrudzeniu styków lub nakładki na joystick, czemu nie może ona do końca reagować. Może być tez tak, że styki są przepalone lub po prostu zerwane - wtedy konieczna jest całkowita wymiana. Joystick pada też często po zalaniu - patrz przepalone styki. Najczęsciej jest to jednak zabrudzenie styków. Poniżej zostawiam kilka zasłyszanych metod (nie zawsze skutecznych ale warto się pokusić jeśli nie masz nic do stracenia)

1. Pierwszą metodą jest przedmuchanie joysticka. Możesz 'dmuchnąć' w joystick sam, ale ja polecam sprężone powietrze. Tylko pamiętaj ! Nie pryskaj zbyt blisko joy'a i niezbyt mocno tak aby powietrze nie skraplało się. Chyba wiesz jakie konsekwencje ponosi za sobą 'umoczenie' telefonu? Niedziałające podświetlenie, klawisze, często szwankuje aparat.

2. Ta porada jest trochę mniej bezpieczna dla joysticka. Wciśnij joy'a następnie obkręć nim kilka razy wokół. Kilka w stronę ruchu wskazówek zegara, a kilka razy przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.

3. Ta metoda może wydać się troche... śmieszna, gdyż główną role tutaj gra... odkurzacz ! Tak więc załóż na rurę odkurzacza jakąś cienką końcówkę, i przyłóż na średnich / wysokich obrotach do joy'a. Zobaczysz wtedy jak uciekają z niego 'paprochy', które są główną przyczyną wad joystkicków.

4. Namocz pałeczkę do uszu w spirytusie, i wyczyść joy w okół, tam gdzie możesz się dostać. Naciśnij joy w lewo i przeczyść prawą stronę, naciśnij joy w prawo i wyczyść lewą stronę itp.

5. Trochę niebezpieczna metoda, raczej dla użytkowników z większym doświadczeniem. Wyłącz telefon oraz wyjmij baterię. Zdejmij panel z telefonu, oraz nakładkę na joy'u. Przygotuj małą strzykawkę i jak najmniejszą igłę. Strzykawkę napełnij benzyną ekstrakcyjną. Po każdej stronie joysticka wstrzyknij małą kroplę na styki joy'a. Pózniej przedmuchaj delikatnie każdą stronę, aby oczyścić styki z brudu. Załóż najlepiej nową nakładę na joy i złóż telefon.

6. No i chyba najlepsza metoda - poprostu zamontuj nowy joystkick! Oczywiście tylko jeżeli znasz się na rzeczy, i masz zręczne palce. Nie polecam niedoświadczonym, gdyż mogą spaprać telefon
 
dobry poradnik na pewno sie przyda
 
Dobre i skuteczne porady zawsze działają.
 
Właśnie tego szukałem. Potrzebowałem do starego telefonu :P Pobawię się tymi metodami na moim starym SE
 
Ja testowałem z odkurzaczemm, nawet trochę pomogło.
Jak będziecie testować pkt.3 tzn. ten z odkurzaczem to na rurę nałóżcię jakiś cienki ręczniczek lub parę warstw chusteczek itp., aby było trochę lżejsze ciągnieice, bo jak ja przyłożyłem bez żadnych ręczników itd. to omało co mi klawiatury nie wyssało :D
Więc trochę uważajcie :)
PZDR
 
he he.. Może i dobre ale na k700i nie dziala... Bo taka sprawa.. Jak mam joy i go wyjmuje to mam takie kwadratowe (bez nakladki) i wlasnie to jest spieprzone.. Mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak to zrobić w tym telefonie???? :no ba:
 
heh Dobry poradnik jak do tej pory tak samo Jak w tej instrukcji naprawialem Joy
 
Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top