Były prezes Apple nie żyje


Jak poinformowała na swojej stronie firma Apple – Steve Jobs nie żyje. Zmarł 5 października na raka trzustki, z którym walczył od siedmiu lat. Pomimo swojej choroby Steve zawsze (choć w różnym stanie) pojawiał się na prezentacjach swojego sprzętu. Odszedł z tego świata w wieku pięćdziesięciu sześciu lat.

Steve Jobs był niesamowitym innowatorem, mistrzem promocji potrafiącym wyczuć, czego ludzie oczekują. Potrafił sprawić, by uwierzyli, że produkty Apple są im rzeczywiście potrzebne.

Choć chorował od 7 lat, to akurat w tym czasie firma którą zarządzał osiągnęła niewiarygodny sukces – to Apple dyktuje warunki innym, do niego inni równają, mają go za wzór do naśladowania, powielają jego patenty…

Pod rządami Steve’a firma Apple wprowadziła na rynek iPoda, który szybko stał się najpopularniejszym odtwarzacz muzyczny na świecie, otworzyła największy internetowy sklep z muzyką – iTunes, stała się największym na świecie producentem smartfonów oraz dostawcą aplikacji do niego (App Store) i czwartym największym producentem telefonów komórkowych, a gdy tylko Apple zadebiutował ze swoim iPadem, od razu stał się światowym liderem na rynku tabletów.

Steve Jobs

 

źródło: technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,10418195,Steve_Jobs__wielki_innowator_nie_zyje.html
Wczejszy wpis Nadchodzi nowy mobilny system !
Następny wpis Poważna dziura w HTC

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *