ZTE w poważnych tarapatach


zte logo
zte logo

Wszystko wskazuje, że firma ZTE po nagłym i dosyć niespodziewanym sukcesie jaki odniosła na rynku międzynarodowym może znów stać się przedsiębiorstwem wysoce niszowym, którego produkty kupują tylko nieliczni. Dlaczego tak się stało? Wszystko to za sprawą nielegalnych działań prowadzonych przez przedstawicieli firmy – spotkały się one z rygorystyczną karą ze strony rządu USA.

Okazało się bowiem, że ZTE było zaangażowane w niezgodne z prawem szmuglowanie technologii amerykańskiej (w tym podzespołów do urządzeń mobilnych) do takich krajów jak Iran oraz Korea Północna. Proceder ten został ostatecznie zakończony, natomiast za swoje działania przedsiębiorstwo zostało objęte siedmioletnim zakazem wykorzystywania technologii pochodzącej ze Stanów Zjednoczonych do produkcji swoich telefonów. Oznacza to między innymi niemożność wykorzystania w następnych opracowywanych modelach tak doskonale sprawdzającego się obecnie procesora produkcji amerykańskiej jakim jest Qualcomm. Sprawi to, że produkty oferowane przez koncern już na początku swojej drogi startować będą z dalszej pozycji, a nawet zakrojone na szeroką skalę działania marketingowe mogą nie zainteresować potencjalnych klientów, którzy będą zapewne woleli sięgnąć po znane i sprawdzone firmy gwarantujące im wysokiej jakości podzespoły niż opierać się na niewiadomej jakości i pochodzenia częściach zaimplementowanych przez ZTE.

Czy przez swoją działalność przedsiębiorstwo będzie musiało zniknąć z rynku? Jak na chwilę obecną nic na to nie wskazuje, jednakże wydany przez sąd Stanów Zjednoczonych prawomocny wyrok na pewno negatywnie odbije się na wynikach sprzedaży produkowanych pod szyldem ZTE smartfonów.

 

źródło: androidcentral.com, androidauthority.com

Wczejszy wpis Xiaomi Black Shark - budżetowy smartfon dla graczy
Następny wpis Oferta specjalna dla użytkowników Amazon Prime na Androida!

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *