Wielkimi krokami zbliża się premiera Xiaomi Mi A2


xiaomi

Niedawno w Internecie znów zrobiło się głośno o firmie Xiaomi – wszystko z uwagi na ogłoszoną premierę nowego telefonu z niezwykle popularnej serii Mi, a mianowicie Xiaomi Mi A2. Produkt ma się pojawić na rynku już 25 kwietnia. Chińska firma postanowiła nieco podgrzać atmosferę, nie tylko prezentując zainteresowanym grafiki promocyjne przedstawiające prawdopodobny wygląd telefonu, ale także dzieląc się z nimi specyfikacją techniczną. Zajrzyjmy więc pod obudowę najnowszego Xiaomi i sprawdźmy, czego możemy się spodziewać.
Na pierwszy plan wysuwa się zaimplementowany moduł podwójnego aparatu. Do zdjęć wykonywanych w sposób tradycyjny otrzymamy aparat o rozdzielczości równej 20 megapikseli, natomiast ten zlokalizowany na przedzie telefonu legitymować się będzie rozdzielczością na poziomie 8 megapikseli. Jeżeli wierzyć upublicznionym grafikom, nie będziemy musieli także nadmiernie obawiać się o uszkodzenie naszego nowego nabytku, jako że jego obudowa ma być wykonana z metalu.
Jak prezentuje się natomiast sfera osprzętu i oprogramowania? Pliki multimedialne przeglądać będziemy mogli dzięki sześciocalowemu wyświetlaczowi Full HD. O właściwe działanie aplikacji zadbać ma system android w wersji 8.1. Urządzenie dostępne będzie w wariantach z cztero- oraz sześciogigabajtową kością pamięci RAM oraz pamięcią wbudowaną wahającą się pomiędzy 64 a 128 GB, zależnie od wybranej wersji. Nie wiele w dalszym ciągu wiadomo o procesorze, jaki ma zostać zastosowany w urządzeniu, jednak z przecieków i plotek branżowych wywnioskować można, że będzie to Qualcomm Snapdragon. Jest to obecnie model najpopularniejszy i stosowany w lwiej większości smartfonów, a więc nikogo zapewne nie zdziwi, jeżeli to właśnie na niego padnie wybór twórców. Przy tak dobrych parametrach jakie oferuje jest to bowiem niemalże pewnik.
Jeżeli tylko cena Xiaomi Mi A2 kształtować się będzie na tak korzystnym poziomie jak wcześniejsze, to zarówno w Polsce jak i za granicą produkt cieszyć się będzie zapewne bardzo dużą popularnością. W swoim segmencie oferuje bowiem ponadprzeciętny stosunek jakości do ceny.

Wczejszy wpis Budżetowy smartfon dla graczy
Następny wpis Xiaomi zyskuje na popularności nad Wisłą

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *