Xiaomi jest obecnie trzecim największym producentem smartfonów na świecie


xiaomi

Xiaomi miał świetny rok, zarówno w swoim rynku rodzimym jak i w Indiach, gdzie przedsiębiorstwo zadebiutowało na początku tego roku. Znaczny wzrost liczby sprzedaży przyczynił się do tego, że Xiaomi ma obecnie 5,2 procent udziału w rynku (w 2013 miało 2,1%). Xiaomi jest masowo sprzedawanym urządzeniem w Chinach, co przyczynia się do tak wysokich statystyk.

Na pierwszym miejscu jest Samsung z 24,7 procentowym udziałem w rynku, jednak aktualnie ma tendencję spadkową gdyż popyt na produkty tego południowokoreańskiego producenta cały czas maleje. W roku 2013 Samsung posiadał 35% udział w rynku.

Drugie miejsce należy do firmy Apple, która ma 12 procent globalnego udziału w rynku (13,4% w roku ubiegłym). Czwartym, największym w tej chwili producentem smartfonów jest LG.

Według raportu  badań Strategy Analytics zwiększył się popyt na tzw. rynkach wschodzących (m.in. Azja, Afryka), a spada sprzedaż w Ameryce Północnej i Europie.

To zaskakujące, że Chiński producent, który tworzył smartfony głównie na potrzeby swojego rynku nagle wskoczył do pierwszej trójki, wyprzedzając jednocześnie wielkie marki takie jak LG oraz Lenovo.

Jeśli cena urządzeń tej marki jest faktycznie bardzo korzystna w stosunku do ich specyfikacji, nie przychodzi nam nic innego jak tylko czekać na pojawienie się produktów od Xiaomi w Polsce.

 

źróło: androidcentral.com

Wczejszy wpis Gamepad do Nexus Player'a w Google Play
Następny wpis Wideo-reklamy na Instagramie!

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *