Malware w smartfonach chińskich producentów


Malware w Androidach od chińskich producentów

Z raportu firmy G Data dotyczącego  oprogramowania szpiegującego wynika, że złośliwe oprogramowanie w smartfonach jest w nich instalowane przez samych producentów.

Największe chińskie marki smartfonów “dorzucają” szpiegujące oprogramowanie do popularnych aplikacji, jak np. Facebook. Najczęściej kod oprogramowania typu malware był wpisany w system zainstalowany na urządzeniu, przez co nie było możliwe jego usunięcie.

Chińscy producenci dzięki temu mogli w pełni monitorować aktywność użytkowników i udostępniać im odpowiednio dopasowane reklamy.

Wydawałoby się, że przy ogólnym “hejcie” na ostatni system od Microsoftu oczywistym faktem jest, że nikt nie lubi być szpiegowanym. Według raportu G Data, malware najczęściej występował w smartfonach japońskiej firmy Alps. Na liście znalazły się również urządzenia marki Huawei – G510, Lenovo – S860, a także Xiaomi – Mi 3.

Xiaomi odniosło się do sprawy, tłumacząc, iż smartfon użyty w badaniach nie pochodził z oficjalnego źródła, dlatego też złośliwe oprogramowanie mogło pochodzić od samego sprzedawcy.

Wczejszy wpis Android M - następca Lollipopa
Następny wpis Koniec z opłatami roamingowymi na terenie Unii Europejskiej!

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *