WhatsApp zablokowany w Chinach?


Chiński rząd zdecydował się zablokować popularny komunikator WhatsApp. Tym samym aplikacja trafiła na listę zakazanych usług, na której wcześniej znalazł się m.in. Facebook. Chiny już wcześniej ograniczały na własnym terenie działanie WhatsAppa – użytkownicy aplikacji zostali pozbawieni możliwości przesyłania zdjęć i innych plików oraz prowadzenia rozmów wideo. Teraz nie mogą też wymieniać się wiadomościami tekstowymi, tym samym wykluczono podstawową funkcję WhatsApp’a.

Informacje na temat decyzji chińskich władz dostarczył dziennik „The New York Times”, Facebook – właściciel WhatsApp odmówił komentarza w tej sprawie.

Chiny to państwo, gdzie wiele popularnych aplikacji czy usług, które używamy na co dzień, są po prostu zakazane. W Państwie Środka podjęto kolejną decyzję związaną z blokadą popularnej aplikacji i tym razem jest to komunikator WhatsApp, który jest jednym z najpopularniejszych programów tego typu na całym świecie.

WhatsApp już wcześniej był ograniczany w Chinach. Bywały czasy, gdy nie można było w nim prowadzić rozmów wideo czy audio. Uniemożliwiano także wysyłanie zdjęć, choć ograniczenia te jakiś czas temu zniesiono. Teraz zablokowano działanie podstawowej funkcji programu, czyli przesyłania wiadomości tekstowych.

Nadim Kobeissi z firmy Symbolic Software wierzy, że blokada działania podstawowej funkcji WhatsApp może być następstwem zablokowania protokołu NoiseSocket, który popularny komunikator używa do przesyłania wiadomości. Wideo i inne multimedia przesyłane są z użyciem protokołów HTTPS/TLS.

Informacje na temat decyzji chińskich władz dostarczył dziennik „The New York Times”, Facebook – właściciel WhatsApp odmówił komentarza w tej sprawie.

 

źródło: komputerswiat.pl

Wczejszy wpis Galaxy X jako miażdżąca odpowiedź Samsunga na iPhone'a X
Następny wpis Apple kończy z Bingiem na rzecz Google

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *