Kolejna zapowiedź Nokii i jej modelu Morph.


Nokia kolejny raz przypomina o swoim prototypie telefonu komórkowego nowej generacji. Jak wiadomo Nokia już trzy lata temu bo w 2008 roku informowała że planuje wydać na rynek model : Morph 

Nokia wspólnie z naukowcami pracującymi w Cambridge przedstawiła koncepcję nowego telefonu przyszłości – Nokii Morph.

Wszystkie dzisiejsze telefony o których mówi się że wszystko już posiadają i więcej mieć nie mogą w porównaniu z tym telefonem są mocno w tyle. Naukowcy uznali że niedługo zerwiemy z wizerunkiem telefonu jako cieńszego lub grubszego pudła z wyświetlaczem. Cały telefon modelu Morph będzie jednocześnie wyświetlaczem wykonanym w technologii zbliżonej do tuszu elektronicznego co jest dość dziwne i nietypowe.

Taki właśnie też jest zaprezentowany nowy telefon a raczej jego prototyp. Co ważne Morph składa się z jednego dużego nowoczesnego arkuszu papieru elektronicznego  uwiecznionego w dole niewielkim kawałkiem elastycznego plastiku który umożliwia modelowanie kształtu telefonu tak jak nam się to tylko podoba i utrzymanie go przez dłuższy czas  w wybranej przez nas formie.

Całość telefonu spięta jest klipsem w którym można zobaczyć mikrofon , głośnik , aparat.

Co najdziwniejsze w telefonie Nokii nie będzie Baterii !!! Inżynierowie Nokii przewidują że ekran telefonu sam będzie wytwarzał energię słoneczną co też uczyni telefon wadliwym! Czemu wadliwym ?  Trzymanie telefonu w kieszeni spodni lub kurtki doprowadzi do jego kompletnego rozładowania!

Wedle zapowiedzi nokii telefon jest w stanie sam się umyć! To wszystko dzięki zastosowaniu znanej nam ” Nano-technologi ” – włókienka są w stanie same przetransportować brud do krawędzi telefonu gdzie zostanie on usunięty.

Pytanie kiedy Nokia Morph może pokazać się na Europejskim rynku ? Nokia zapowiada że mniej więcej w 2015 roku.

Wczejszy wpis Poważna dziura w HTC
Następny wpis Nokia z Windows-em zmierza do Sieci Orange...?

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *