Następca Nokii N8 wciąż z Symbianem?


Wydawało się że Nokia zamknęła stary temat z Symbianem na dobre. System, który przez wiele lat królował wśród smartfonów jest obecnie określany jako archaiczny. 

Nokia w przyszłym półroczu wprowadzi do portfolio kolejne modele opracowane na Symbianie.

System dość mocno uśmiercony przez producenta Nokii wciąż będzie w użyciu dzięki najnowszym modelom telefonów.

Jak już wiadomo Nokia pracuje nad nowym i nowoczesnym fotograficznym smartfonem będącym niestety następcą popularnej Nokii N8.

Nowa Nokia zostanie wyposażona w  w 3,5-calowy ekran o rozdzielczości WVGA wykonany w technologii Clear Black. Wyświetlacz chroniony będzie przez szkło Corning Gorilla Glass. Na pokładzie znajdzie się również procesor o taktowaniu 1 GHz oraz 512 MB pamięci RAM.

Nowa Nokia najprawdopodobniej zostanie wyposażona w aparat fotograficzny o rozdzielczości 12 Mpix Carl Zeiss. Super dodatkiem ma być zoom optyczny, który do tej pory nie zdołał zadomowić się w telefonach komórkowych.

Czy kontynuacja Nokii N8 to dobry pomysł ? Pomysł stworzenia kolejnego smartfona z mocnym aparatem wydawałby się dobrym pomysł ale zawsze jest jakieś ale… Pomysł był by dobry gdyby nie przestarzały i nie modny OS.

Kolejnym dużym znakiem zapytania jest fakt iż jak producent Nokii poradzi sobie z rozdzielczością ekranu? Obecne wersje telefonów spierają z trudem maksymalnie nHD … natomiast u nowego i lepszego następcy powinniśmy spodziewać się nieco wyższej rozdzielczości prawda?

Możliwe że Nokia tylko dużo mówi a mało robi i wprowadzi tylko drobne poprawki dodające obsługę lepszych ekranów.

 

Czekamy na wasze komentarze.

Wczejszy wpis Orange wybrał testerów dla HTC Mozart !
Następny wpis Nowe mniejsze karty sim do telefonów!

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *