Nokia z Windows-em zmierza do Sieci Orange…?


 Coraz mniej dni do oficjalnej prezentacji Nokii z Windowsem i coraz więcej plotek na ich temat. W Sieci pojawiły się informacje o modelu Sun, będącym prawdopodobnie odmianą SeaRaya brandowaną na potrzeby sieci Orange

Telefon pojawił się na wewnętrznej liście operatora wraz ze specyfikacją, która obejmuje procesor 1,4 GHz, 16 GB wbudowanej pamięci, aparat 8 Mpix, ekran AMOLED 3,7″, złącze kart microSIM oraz obudowę z poliwęglanów. Co ważne, nowy model miałby się pojawić w sklepach nawet… jutro. W dokumencie określono jego dostępność między 7 a 13 października 2011.

Specyfikacja Suna mocno przypomina model SeaRay, czyli N9 z mniejszym ekranem (z uwagi na konieczność zastosowania fizycznych przycisków). Podobnie jak N9 obsługuje on karty SIM w formacie micro, które powoli stosuje się nie tylko w produktach Apple’a. Teoretycznie nazwę Sun można też połączyć z dojrzewającymi w słońcu pomarańczami, co ma z kolei związek z nazwą operatora (Orange), który zamierza aktywnie promować smartfony z WP7 Mango (kolejny owoc!) i mieć ich w portfolio tak dużo, jak to możliwe. W tę politykę wpisuje się też polski oddział, który wzorem Playa oddał użytkownikom do testów Mozarta HTC.

Wczejszy wpis Kolejna zapowiedź Nokii i jej modelu Morph.
Następny wpis Motorola ATRIX w końcu w Polsce. Czy aby nie za późno?

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *