LG zapowiada wyświetlacz Full-HD z najwęższą ramką!


LG ogłosiło konstrukcję nowego wyświetlacza o przekątnej 5.1 cali – będzie to najwęższy na świecie panel wyświetlacza Full-HD z ramką o szerokości 0,7mm. LG nadmienia, że musiało skorzystać z dwóch metod: modułu Neo Edge oraz pierwszego na świecie modułu AIT (Advanced In-Cell Touch) – wszystko po to, aby osiągnąć oprawę wyświetlacza mniejszą od grubości karty kredytowej (0,8 mm). Technologia Neo-krawędzi (Neo Edge) opiera się na użyciu kleju zamiast taśmy dwustronnej do uszczelnienia obszarów wokół płytki panelu oraz jednostki podświetlenia wyświetlacza.

Być może nowa technologia LG przyczyni się do zmniejszenia rozmiaru ramki wyświetlacza, dzięki czemu sprzedawca nie będzie musiał uciekać się do korzystania z plastikowej prowadnicy by łączyć panel z podświetleniem LCD. Klej dodatkowo zwiększa trwałość i zapewnia odporność na wodę i kurz. Przy pomocy kleju, LG jest w stanie zapobiec występowaniu korozji na krawędziach panelu wyświetlacza, które mogą mieć miejsce w przypadku stosowania taśmy dwustronnej.

Technologia AIT również pomaga w zmniejszeniu rozmiaru ramki, a panel dotykowy jest wbudowany w moduł LCD. Przy użyciu tej technologii nie jest potrzebny żaden inny komponent dotykowy, a co za tym idzie LG zredukuje cenę swoich przyszłych produktów.

Jak zapewnia sprzedawca, masowa produkcja nowych wyświetlaczy ma się rozpocząć już w listopadzie.

Wczejszy wpis Wideo-reklamy na Instagramie!
Następny wpis Pełny dostęp do kart SD w Androidzie 5.0!

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *