Sony Ericsson zamyka blogi fanów! Koniec stron oraz forum na temat ich produktów!


Jak każdy wie nie oficjalne blogi fanów to świetny sposób na reklamę oraz promocje fanów produktu. 

Sony Ericsson ogłasza że serwisy XperiaBlog.net i XperiaX10.net bezprawnie korzystają z logo i znaku towarowego Xperia.

Oczywiście jest to prawdą ale brzmi to jak wymyślone na szybko w nieładzie tłumaczenie, a prawdziwy powód jest zupełnie inny.

Administratorzy witryn ogłosili tylko to że witryny nie będą aktualizowane a same domeny główne będą trafiały w własność firmy Sony Ericsson.

Trudno a nawet bardzo trudno znaleźć wytłumaczenie lub powód dla decyzji szwedzko-japońskiego konsorcjum. Same nazwy domen lub forum nie wydają się na tyle ciekawe, aby były powodem chęci ich przejęcia, tym bardziej że nie kończą się na najbardziej intuicyjne .com.

Jak wiadomo Blogi nie działały na szkodę firmy Sony Ericsson a nawet wręcz przeciwnie. Co ciekawe   niektórzy użytkownicy smartfonów XPERIA zdecydowali się na ich zakup po lekturze zamieszczonych tam wpisów. Dlaczego więc rezygnować z darmowej reklamy?

Wiadomo natomiast że właściciele serwisów  zarejestrują inną domenę (tylko czy do nowej innej również nie przyczepi się firma Sony Ericsson?) i przeniosą tam swoją działalność, ale możliwe też, że afera zniechęci ich do dalszego blogowania. Wiadomo jednak że każda domena, strona, czy nawet forum gdzie są umieszczane informacje na temat produktów Sony Ericsson-a będą blokowane, karane i przejmowane przez SE.

Powodem łapania takich forów, gdzie są poruszane tematy firmy Sony Ericsson jest bezprawne użycie znaku towarowego…

Wczejszy wpis Kolejna promocja największego operatora sieci komórkowej w Polsce!
Następny wpis Już za rok elastyczne telefonu firmy Samsung ?

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *