Nowa Omnia już w Lipcu ?


Mimo, że nie jest to najnowsza wieść, warto przypomnieć o nowej Omnii. Wiemy o niej jednak trochę więcej. Nowy model Samsunga Omnia wyposażony w klawiaturę QWERTY pojawi się w Lipcu.

Samsung Omnia to doskonały telefon biznesowy, lecz ma jedną, istotną wadę. Całe sterowanie aparatem realizowane jest za pośrednictwem ekranu dotykowego, co nie każdemu pasuje. Zwłaszcza że Omnia nie posiada żadnego miejsca, w którym można schować rysik. Dlatego coraz częściej słychać plotki, mówiące iż Samsung pracuje nad zupełnie nową wersją Omnii, która zostanie wyposażona w klawiaturę w układzie QWERTY. Naturalnie ekran dotykowy pozostanie w niezmienionej formie.
Omnia Pro miałaby się pojawić na rynku już w lipcu, w cenie około 500Euro. Telefon działałby pod kontrolą systemu Windows Mobile 6.1, z możliwością upgrade’owania do Windows Media 6.5, gdy tylko stanie się dostępny. Aparat posiadać ma dotykowy, 3.5″ ekran WVGA (800×480 pikseli), 5Mpix aparat z autofocusem i błyskiem, stabilizator obrazu oraz możliwość nagrywania filmów.

Zdjęcie jest tylko wizją grafika, lecz niewykluczone, że Omnia Pro tak właśnie będzie wyglądała.

Źródło: Coolsmartphone.com

Wczejszy wpis Ovi Contacts kompatybilne ze starszym symbianem
Następny wpis Android 1.5 już jest, z ekranową klawiaturą